Bydgoszcz
21C
Słonecznie
37% wilgotność
Wiatr: 9km/h NNW
H 22 • L 19
14C
Sr
13C
Czw
10C
Pt
12C
Sob
11C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportStart okienka transferowego. Jakich wzmocnień dokona Polonia w żużlowej I lidze?
6-10-2019_ żużel-Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Bydgoszczy - bieg 7 - Josh Grajczonek (cz), Adrian Cyfer (n), Andrej Kudriaszow (b) - SF
01.11.2019 | 16:27

Start okienka transferowego. Jakich wzmocnień dokona Polonia w żużlowej I lidze?

Od 1 listopada, kluby żużlowe oficjalnie mogą podpisywać kontrakty z zawodnikami.

Na zdjęciu: Josh Grajczonek (kask czerwony) będzie jednym z liderów Zooleszcz Polonii. Andrej Kudriaszow (kask biały) będzie zawodnikiem Lokomotivu Daugavpils.

Fot. Szymon Fiałkowski

Na ten dzień, kibice czekali kilkanaście długich tygodni. Od początku listopada, kluby mogą dokonywać transferów.

My sprawdzamy, co słychać w klubach Nice I Ligi Żużlowej, w tym m.in. w Zooleszcz Polonii, której prezes i właściciel Jerzy Kanclerz ma jutro ogłosić skład na sezon 2020.

ARGED MALESA TŻ OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI
W klubie zostaną seniorzy Tomasz Gapiński i Grzegorz Walasek. Nie wiadomo, czy uda się zatrzymać liderów z minionego sezonu – Duńczyka Nicolai Klindta oraz Ukraińca Aleksandra Łoktajewa, którego ostatnio łączono z Orłem Łódź, czy choćby bydgoską Polonią. Po okresie wypożyczenia, do Stali Gorzów wraca młodzieżowiec Kamil Nowacki.

CAR GWARANT START GNIEZNO
Zespół z pierwszej stolicy Polski rozstał się z Rosjaninem Andriejem Kudriaszowem. Przychodzi Fredrik Jakobsen (Dania), a z żużlowej Polonii ma trafić młodzieżowiec Marcel Studziński.

GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW
Klub z Małopolski stracił jednego z liderów z minionego sezonu – Rosjanina Wiktora Kułakowa, ale zatrzymał innych liderów: Artura Mroczkę, Daniela Kaczmarka, Szweda Petera Ljunga oraz dwójkę młodzieżowców: Mateusz Cierniaka oraz Dawida Rempałę. W ostatnich dniach, umowę z klubem przedłużył także Ernest Koza.

ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
W klubie z Trójmiasta zostają liderzy. Krystian Pieszczek, Kacper Gomólski i Duńczyk Mikkel Bech uzgodnili warunki startów w barwach Wybrzeża na sezon 2020.

LOKOMOTIV DAUGAVPILS
Działacze klubu z Dyneburga nie próżnowali i już w piątek ogłosili nazwiska trzech zawodników, którzy wzmocnili klub. To Rosjanin Andrej Kudriaszow (ostatnio Start Gniezno), Szwed Linus Sundstroem (PGG ROW Rybnik) i młody Rosjanin Arsłan Fajzulin. W Lokomotivie nadal startować będą Kjastas Puodżuks i Jewgienij Kostigovs. Poza tym, trener Nikołaj Kokin będzie miał do dyspozycji liczną grupę łotewskich młodzieżowców.

ORZEŁ ŁÓDŹ
Prezes Witold Skrzydlewski poinformował o rewolucji, jaka miała miejsce w Orle. Dość wspomnieć, że z zespołu seniorów został tylko Daniel Jeleniewski, z pozostałymi się rozstano, choć Skrzydlewski najwięcej żalu miał do Niemca Kaia Huckenbecka i Tobiasza Musielaka, którzy mieli negocjować z nowymi klubami bez jego zgody.

APATOR TORUŃ
Potwierdzoną informacją jest ta, że drużynę w sezonie 2020 poprowadzi Tomasz Bajerski. Po roku startów we Włókniarzu Częstochowa, do macierzystego klubu powróci Adrian Miedziński. Ponadto, z Unii Tarnów pozyskany został Rosjanin Wiktor Kułakow, a wiele wskazuje na to, że w barwach Apatora zobaczymy także Tobiasza Musielaka.

ZOOLESZCZ POLONIA BYDGOSZCZ
Kamil Brzozowski, Josh Grajczonek, Dimitri Berge, Tomasz Orwat, Mateusz Jagła – ta piątka ma ważne kontrakty z klubem na sezon 2020. Z Polonią łączeni są m.in. Duńczyk Andreas Lyager czy rodak Berge, David Bellego. Do Kolejarza Opole ma przenieść się Duńczyk Rene Bach, zaś Marcin Jędrzejewski ma wzmocnić Wilki Krosno. Wolną rękę w szukaniu nowego klubu otrzymali Niemiec Valentin Grobauer i Czech Ondrej Smetana.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści