Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Start Wioślarskiej Ligi Czwórek – młodzi bydgoszczanie sprawdzą swoje możliwości

Dodano: 10.05.2022 | 09:16

Na zdjęciu: Pierwszy start zaplanowano już na wtorek, 10 maja.

Fot. archiwum LOTTO-Bydgostia

Kultowe regaty z cyklu Wioślarskiej Ligi Czwórek rozpoczną się już w najbliższy wtorek, 10 maja i zostaną zorganizowane przez Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie. Następne zaplanowane zostały na 24 maja (organizuje Zawisza), 7 czerwca (organizuje Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie) oraz 23 czerwca 2022 (organizuje LOTTO- Bydgostia).

Inicjatywa skierowana jest do młodzieży w czterech kategoriach: młodzik, młodziczka oraz juniorka młodsza i junior młodszy. Sternikiem może być każdy zawodnik lub zawodniczka bez względu na kategorię. W przypadku kłopotów związanych z brakiem zawodnika w składzie (brak juniora, juniorki młodszej) może startować młodzik. Należy jednak pamiętać, że nie może on startować w dwóch kategoriach tego samego dnia. Wszelkie zmiany należy zgłaszać do sędziego przed zawodami.

Start zlokalizowany w okolicy Mostu Esperanto – kładki dla pieszych. Dystans, który czeka na młodych zawodników wynosi ok. 200 metrów z metą przy przystani LOTTO- Bydgostia przy ul. Żupy. Zwycięskie osady finałów A będą wyłowione po każdej z czterech edycji i zostaną nagrodzone złotym medalem. Podsumowanie wyników osad w poszczególnych kategoriach nastąpi w czerwcu. W sytuacji, gdy osady otrzymają taką samą liczbę punktów, o wygranej zadecyduje bieg dodatkowy.

Pierwszy start wtorkowych zawodów zaplanowano na godz. 16:30. Zapraszamy do oglądania!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments