Bydgoszcz
13C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 13 • L 13
18C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
17C
Sob
20C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaStartują prace na Bydgoskiej. Będą utrudnienia w ruchu
Stary Fordon z lotu ptaka_SG (15)
09.02.2019 | 09:56

Startują prace na Bydgoskiej. Będą utrudnienia w ruchu

Na zdjęciu: Przebudowa Bydgoskiej stanowi I etap rewitalizacji Starego Fordonu.

Fot. Stanisław Gazda

W poniedziałek, 11 lutego rozpoczyna się przebudowa ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie. Inwestycja obejmuje też remont przyległych uliczek.

Umowa na remont głównej ulicy w tej części miasta została podpisana w październiku ubiegłego roku. Wykonawcą prac została firma Strabag, która wyceniła swoją prace na sześć milionów złotych. Przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych ruszyły zaraz po parafowaniu kontraktu – prowadzone były pomiary geodezyjne i inwentaryzacja.

Mieszkańcy Starego Fordonu, od lat domagający się remontu Bydgoskiej, z niecierpliwością wypatrywali jednak startu pierwszych robót. Te ruszają w poniedziałek, 11 lutego – już w mijającym tygodniu przy Bydgoskiej pojawiły się tablice informujące o rozpoczęciu prac. Według harmonogramu, na początek wykonawca przystąpi do robót w zakresie branży wodno-kanalizacyjnej na ulicy Piekary. W trakcie ich realizacji ulica będzie zamknięta dla ruchu. Prace mają zakończyć na początku kwietnia – wtedy też mają rozpocząć się przebudowa samej Bydgoskiej. Wówczas będzie ona wyłączona z ruchu – wyznaczony zostanie objazd wyremontowaną w ubiegłym roku ulicą Kasztelańską.

Po zakończeniu remontu Bydgoska zyska nawierzchnię asfaltową oraz nowe oświetlenie, a chodniki zostaną wyłożone dużymi płytami betonowymi. Na ulicy powstaną progi wyspowe (za ulicą Przy Bożnicy i przed Rynkiem), a skrzyżowanie z Mączną i Rakową będzie wyniesione. Elementy kostki kamiennej pojawią się w zatokach parkingowych oraz w kanaliku przykrawężnikowym. Pozostałe uliczki zostaną wyłożone kostką kamienną. Przebudowa ma zakończyć się na przełomie sierpnia i września.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści