Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaStartują remonty chodników. Pierwsze prace w centrum i na Szwederowie
nakielska bydgoszcz
14.06.2021 | 10:11

Startują remonty chodników. Pierwsze prace w centrum i na Szwederowie

Na zdjęciu: Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zlecił w tym roku remont lub budowę chodników w 22 lokalizacjach.

Fot. ZDMiKP/archiwum

W tym tygodniu rozpoczną się pierwsze remonty chodników w ramach tegorocznego pakietu robót. Na początek zmodernizowane zostaną ciągi piesze na Szwederowie i w centrum miasta.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zlecił w tym roku remont lub budowę chodników w 22 lokalizacjach. – Koszt prac to 1,6 miliona złotych. Warto podkreślić, że zaplanowaliśmy je z uwzględnieniem inwestycji gestorów podziemnego uzbrojenia. Wykonawca będzie zobowiązany zabezpieczyć ciągłość ruchu pieszego i kołowego na remontowanych odcinkach – informują drogowcy.

Zobacz również:

Zmiany w ruchu w Fordonie. Obejmą dwa skrzyżowania

Jak przekazuje rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński, pierwsze prace obejmą ciąg pieszy przy ulicy Jesionowej na wysokości kościoła. – Jutro (15 czerwca) rozpoczną się roboty po północnej stronie ulicy Śniadeckich (od strony Rywala). Tam, oprócz chodników, będą wymieniane również latarnie. Uwaga kierowcy: w tym miejscu na wysokości prowadzonych robót mogą być problemy z parkowaniem – przekazuje Okoński.

Warto dodać, że chodnik przy Śniadeckich – podobnie jak w wypadku innych lokalizacji w Śródmieściu, czyli Warmińskiego (odcinek od Podolskiej do Zduny) i Pomorskiej (od Cieszkowskiego do Mazowieckiej) – zostanie przebudowany w oparciu o nowe standardy: czyli z wykorzystaniem płyt chodnikowych, które będą układane w historyczny wzór karo i otoczone kamienną opaską.

„Pierwszy rzut” remontów chodników obejmie też ulicę Kossaka – od posesji nr 61 w kierunku ul. Żwirki i Wigury oraz kontynuacje  budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż odcinka ulicy Andersa, powstałego przy okazji budowy linii tramwajowej do Fordonu. Jesienią 2020 roku na zlecenie ZDMiKP wykonano I etap inwestycji: od skrzyżowania z ulicą Gieryna do kompleksu budynków mieszkalnych For You. W tym roku prace obejmą natomiast fragment od For You do skrzyżowania z ulicą Geodetów.

Pozostałe lokalizacje tegorocznych remontów to: schody przy ulicy Pod Blankami oraz chodniki: przy Królowej Jadwigi (od Dworcowej w kierunku mostu), Skośnej (od przejazdu kolejowego w kierunku ul. Sowiej), Czerkaskiej (na wysokości posesji 19-25), Korczaka, Świerkowej (na wysokości domu seniora), przy skrzyżowaniu Bartłomieja z Bydgoszczy i Teski, Powstańców Wielkopolskich (od Wybickiego w stronę posesji nr 23), przy skrzyżowaniu Fordońskiej z Brzechwy, Skorupki (od ul. Stromej w kierunku ul. Jordanowskiej), Leszczyńskiego (prace odcinkowe od ulicy Ugory), Toruńskiej, przy zatoczce autobusowej przy ulicy Bernardyńskiej oraz odcinkowe remonty przy ulicy Fieldorfa-Nila.

Drogowcy informują, że zlecą też remonty chodników zgłoszone przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego m.in. wzdłuż ulic Kanałowej i Nowogrodzkiej na Okolu, przy ulicy Świetlicowej 8 w Łęgnowie. W ramach BBO przeprowadzona zostanie także rewitalizacja trasy pieszo-rowerowej w Jarze Czynu Społecznego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści