Bydgoszcz
13C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 15 • L 12
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
26C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaStartuje II etap utwardzania Siedleckiej. Część ulicy będzie zamknięta
siedlecka bydgoszcz
29.01.2021 | 09:31

Startuje II etap utwardzania Siedleckiej. Część ulicy będzie zamknięta

Na zdjęciu: I etap utwardzania Siedleckiej zakończył się w kwietniu 2020 roku. W jego ramach wykonano kilometrowy odcinek ulicy.

Fot. ZDMiKP

Dziś (29 stycznia) rozpoczyna się II etap utwardzenia ulicy Siedleckiej. Już w środę, 3 lutego droga zostanie zamknięta na odcinku pomiędzy posesjami 118-144. Po zakończeniu prac Siedlecką pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

I etap przebudowy Siedleckiej został zakończony wiosną ubiegłego roku i objął kilometrowy odcinek dotychczasowej drogi gruntowej. W ramach inwestycji ulica na Czyżkówku zyskała nawierzchnię asfaltową. Zrealizowano także chodniki, które wyłożono płytami betonowymi. – Ulica została przystosowana do poruszania się miejskich autobusów, dzięki czemu można było przy niej zainstalować przystanki – podkreślali drogowcy. By uspokoić ruch na fragmencie przebiegającym w terenie zabudowanym, wykonano progi zwalniające – należy dodać, że obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/h. Wybudowano także 24 miejsca parkingowe.

W komunikacie o zakończeniu pierwszego etapu inwestycji zarząd dróg wspominał, że zleci wykonanie prac w ramach II etapu utwardzania Siedleckiej – odcinka o długości 300 metrów w obrębie posesji od 114 do 144. Po zakończeniu robót drogowcy uruchomią na Siedleckiej komunikację publiczną – najprawdopodobniej poprowadzona zostanie tam trasa linii nr 58 w kierunku Opławca. Dokończenie utwardzania Siedleckiej miało nastąpić, jak przekazali drogowcy, po wybudowaniu nowej kanalizacji sanitarnej przez MWiK.

Po kilku miesiącach od komunikatu ZDMiKP, radny Szymon Róg zapytał, kiedy nastąpi finalizacja prac na Siedleckiej oraz kiedy tą ulicą pojadą autobusy komunikacji publicznej. W odpowiedzi na jego interpelację zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz podał, że 22 czerwca Miejskie Wodociągi i Kanalizacja przekazały wykonawcy plac budowy pod realizację kanalizacji sanitarnej. Prace mają zakończyć się w terminie pięciu miesięcy od zawarcia umowy. – Po ich zakończeniu, będzie można przystąpić do realizacji robót drogowych i finalnie uruchomić komunikację publiczną w tej części miasta – zakończył Kozłowicz.


CZYTAJ WIĘCEJ O PRACACH NA ULICY SIEDLECKIEJ


Oczekiwany II etap utwardzania Siedleckiej rozpoczyna się w piątek, 29 stycznia. Jak przekazał Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP, to właśnie w ten dzień wykonawca inwestycji przejmuje plac budowy, a w środę, 3 lutego wprowadzi zmiany w organizacji ruchu. – Wykonawca planuje zamknąć ulicę Siedlecką dla ruchu pojazdów na odcinku od posesji nr 118 do 144. Dojazd będzie możliwy tylko od strony ul. Koronowskiej lub ul. Chmielnej. Przejazd przez cały odcinek nie będzie możliwy – przekazuje Okoński.

Prace na 300-metrowym fragmencie ulicy na Czyżkówku obejmą wykonanie jezdni z nawierzchni asfaltowej, chodników oraz elementów poprawiających bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Wykonane zostaną też nasadzenia drzew. – Prace potrwają cztery miesiące. Po ich zakończeniu na Siedleckiej planowane jest uruchomienie komunikacji publicznej. Koszt całej inwestycji (dwa etapy) to 5,8 mln zł – dodaje rzecznik drogowców.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści