Bydgoszcz
6C
Opady
65% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 7 • L 6
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoStartuje wirtualny Bydgoski Jarmark Świąteczny. Na specjalnej stronie znajdziemy wiele atrakcji
6-12-2019_ Bydgoski Jarmark Świąteczny 2019 - SF (12)
30.11.2020 | 11:44

Startuje wirtualny Bydgoski Jarmark Świąteczny. Na specjalnej stronie znajdziemy wiele atrakcji

Na zdjęciu: W tym roku Bydgoski Jarmark Świąteczny odbędzie się wirtualnie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Oryginalne rękodzieło, tradycyjne wigilijne potrawy oraz kącik kulinarny – już we wtorek 1 grudnia rusza interaktywna platforma Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego. Na niej poczujemy klimat świąt, podobny do tego z ulicy Mostowej. Wirtualny jarmark odbędzie się na stronie jarmark.bydgoszcz.pl

Na początku listopada urząd miasta odwołał tegoroczną edycję Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego z powodu sytuacji epidemicznej. Jednakże już wtedy ratusz informował, że jarmark zostanie przeniesiony do świata wirtualnego. Od jutra (1 grudnia) urząd miasta uruchamia stronę internetową: jarmark.bydgoszcz.pl – to na niej będzie można sprawdzić ofertę wirtualnego jarmarku i za jej pośrednictwem zakupić ozdoby świąteczne, prezenty i przysmaki na wigilijny stół.

Mieszkańcy będą mogli się na niej spotkać się z wystawcami, którzy zaprezentują swoją ofertę – podkreślił dyrektor biura promocji urzędu miasta Łukasz Krupa. Na wirtualnym jarmarku zaprezentuje się 26 wystawców, czyli tylu, ilu miałoby stanąć na Moście Staromiejskim. Ratusz zaprosił do uczestnictwa w namiastce corocznej przedświątecznej atrakcji podmioty, które chciały uczestniczyć w tegorocznej edycji oraz – w większości wypadków – są z bydgoskim jarmarkiem od samego początku.

Wirtualny jarmark to znakomita szansa dla bydgoszczan, by kupić oryginalne prezenty świąteczne, których nie znajdziemy w sklepach

– stwierdził Krupa.

Zrobiliśmy ukłon w stronę przedsiębiorców, którzy przygotowywali się do wystawienia się także w tym roku – dodał. Poza możliwością kontaktu z wystawcami, strona jarmark.bydgoszcz.pl będzie także oferować inne funkcjonalności, takie jak przesłanie życzeń, podstrona z inspiracjami świątecznymi oraz dział z najlepszymi przepisami na bożonarodzeniowe dania. Dyrektor ratuszowego biura promocji zaznaczył również, że w ramach wirtualnego jarmarku pojawi się również informacja o bydgoskiej gastronomii oferującej jedzenie na wynos. Wystawcy będą oferować swoje produkty w dniach 1-31 grudnia.

Z powodu pandemii koronawirusa bardzo czekaliśmy na tegoroczny jarmark świąteczny. Dzięki wirtualnej wersji będą mogli Państwo zachwycać się produktami, które przygotowujemy od miesięcy. To dla nas bardzo duże wsparcie. Pamiętajcie także o gastronomii, to dzięki niej poczujemy zapach świąt – zachęcają Państwo Marczakowie, którzy uczestniczą w jarmarku.

Warto dodać, że namiastkę świątecznego jarmarku organizują staromiejscy przedsiębiorcy. Wydarzenie o nazwie „Jarmark! O! Choinka – Ratujemy Święta!” jest organizowane przez Muzeum Mydła i Historii Brudu i szereg innych lokali. W przedświąteczne weekendy, w godzinach od 10:00 do 18:00, w ich wnętrzach znajdą się jarmarkowi wystawcy ze wspaniałym rękodziełem, biżuterią i ozdobami. – Znajdziecie tam gorące napoje, pyszne wypieki i … reżim sanitarny – podkreślają organizatorzy. Więcej szczegółów na temat inicjatywy przeczytacie W TYM MIEJSCU.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści