Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŻużlowiec Polonii mistrzem kraju. Młodzieżowcy walczyli w MMPPK
21.06.2017 | 11:58

Żużlowiec Polonii mistrzem kraju. Młodzieżowcy walczyli w MMPPK

Zawodnicy ścigali się w Europie.

Na zdjęciu: Zawodnicy Polonii pokazali się z dobrej strony.

Żużlowcy bydgoskiej Polonii w ciągu ostatnich dwóch dni nie próżnowali. Za nimi występy w zagranicznych i polskich miastach.

Duży sukces odniósł Craig Cook. Nowy zawodnik bydgoskiego klubu został Indywidualnym Mistrzem Wielkiej Brytanii. W fazie zasadniczej Cook wywalczył 14 punktów (jedynie w trzynastym wyścigu szybszy od niego był Lewis Kerr), ale w pozostałych wyścigach pewnie wygrywał. W finale Cook wyprzedził Steve’a Worralla i Rory’ego Schleina, zaś czwarte miejsce zajął Ben Barker. W zawodach nie wziął udziału skonfliktowany ze swoją federacją Tai Woffinden.  Cook, oprócz tytułu mistrzowskiego, otrzymał także dziką kartę na turniej o Grand Prix Wielkiej Brytanii, który odbędzie się 22 lipca na Millenium Stadium w Cardiff.

Niezły występ w szwedzkiej Elitserien zanotował Wiktor Kułakow. Rosjanin zdobył 10+2 pkt. (2,1*,1*,3,3), a jego zespół – Piraterna Motala pokonał w wyjazdowym starciu Lejonen Gislaved 48:42.

Młodzi zawodnicy Polonii – Tomasz Orwat i Patryk Sitarek rywalizowali natomiast w Łodzi w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Bydgoszczanie w gronie sześciu startujących ekip uplasowali się na piątym miejscu z dorobkiem 9 punktów (Orwat – 6+1 pkt.: 1,1*,1,3,w; Sitarek – 3 pkt.: 0,2,0,t,1). Awans do finału, który 22 września odbędzie się w Rybniku, wywalczyły ekipy Betardu Sparty Wrocław i Orła Łódź (z półfinału w Łodzi) oraz Get Well Toruń i Zdunek Wybrzeża Gdańsk (z półfinału w Gdańsku).