Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 12 • L 12
16C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeStary Fordon będzie miał nabrzeże. Prace projektowe na finiszu [WIZUALIZACJE]
nabrżeże stary fordon wizualizacje 02 UMB
12.06.2019 | 10:04

Stary Fordon będzie miał nabrzeże. Prace projektowe na finiszu [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu:

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Po zakończeniu przebudowy ulicy Bydgoskiej urząd miasta planuje dalsze prace w Starym Fordonie. Trwają bowiem przygotowania do ogłoszenia przetargu na remont kolejnych ulic, a także ostatnie prace projektowe nowego nabrzeża.

Remont ulicy Bydgoskiej, stanowiący pierwszy etap rewitalizacji Starego Fordonu, trwa od lutego. Firma Strabag przebudowuje nawierzchnię ulicy – dotychczasowy bruk zostaje zastąpiony asfaltem. Kostka pojawia się jednak na przyległych do Bydgoskiej fragmentach ulic. Obecnie prace koncentrują się na odcinku od ulicy Frycza-Modrzewskiego do Rynku. Pozostała część ulicy czeka już na położenie ścieralnej warstwy asfaltu. Remont Bydgoskiej objął też budowę nowych chodników z płyt betonowych. Ten etap rewitalizacji ma zakończyć się w sierpniu – koszt prac to ponad sześć milionów złotych.

Zobacz również:

Rynek w Starym Fordonie ma się zmienić. Znamy projekt

Kolejnym zamierzeniem miasta jest renowacja ulic pomiędzy Bydgoską a nabrzeżem Wisły. 3 czerwca prezydent miasta wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, obejmującą przebudowę i rozbudowę ulic Promenada, Filomatów, Zakładowej, Frycza- Modrzewskiego, Rybaki, Kapeluszników i Nad Wisłą. W ramach tego zadania powstaną nie tylko wygodne ciągi komunikacyjne w kierunku Wisły, ale też m.in. boiska do siatkówki plażowej, tor do jazdy wyczynowej rowerem, plac zabaw czy miejsca wypoczynku. Ratusz obiecuje, że przetarg na wybór wykonawcy tej części rewitalizacji zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Prace mają potrwać dwa lata.

Wykonany został też projekt budowlany samego nabrzeża Wisły. Obecnie jest on na etapie uzgodnień technicznych. Nowe nabrzeże będzie zlokalizowane na przedłużeniu ulicy Frycza-Modrzewskiego. Ma ono pełnić kilka funkcji – podstawową z nich jest wzmocnienie potencjału Starego Fordonu. Nabrzeże będzie wyposażone w siedziska i elementy rekreacji. Zaprojektowane rozwiązania stworzą również możliwość wodowania i cumowania jednostek pływających. Umocnione nabrzeże będzie również pełniło funkcję ochronną i wzmocni projektowaną drogę dojazdową do planowanego w przyszłości portu. Jego teren będzie oświetlony i objęty monitoringiem. Urząd miasta informuje, że finisz prac projektowych planowany jest po wakacjach. Wtedy też ma odbyć się przetarg na wykonawcę nabrzeża. Ponadto, trwają też prace nad wizją przebudowy Rynku w Starym Fordonie.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MarekLzi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lzi
Gość
Lzi

Kolejny kawałek miasta zabetonowany. Naprawdę nie ma pomysłu na ogarnięcie tego brzegu w inny sposób? Żadnych drzew, nic co by dawało chociaż trochę cienia?

Marek
Gość
Marek

Na całym świecie nabrzeża pozbawione są drzew ze względu na niekorzystne oddziaływanie systemu korzeniowego na budowlę hydrotechniczną panie Lzi.Za chwilę będziesz pan psioczył że pieniądze na budowę poszły jak zwykle w błoto bo po kilku latach nabrzeże się zwyczajnie zawali a potem nurt Wisły je rozmyje .Nie dziwi mnie to bo nie każdy o tym wie,ale dziwi mnie że mieszkańcy Bydgoszczy nie żądają dostępu do morza nie dostrzegają korzyści z posiadania nabrzeża do którego może zacumować statek jakikolwiek.

Powiązane treści