Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Staw we Wtelnie zostanie zagospodarowany. Gmina otrzymała wielomilionowe dofinansowanie

Dodano: 27.12.2023 | 09:56

Na zdjęciu: Stan stawu w ostatnich latach zaczął się pogarszać

Fot. IN

Staw we Wtelnie (gm. Koronowo) znajduje się w centrum miejscowości. W ostatnich latach stan zbiornika zaczął się pogarszać. Gmina chce w niego sporo zainwestować. Co konkretnie ma się zmienić?

Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski mówił podczas ostatniego czatu online z mieszkańcami, że jest to zadanie na które Wtelno czeka już bardzo długo. – Projekt był wykonany już chyba w 2019 roku z tego co pamiętam – mówił samorządowiec. – Wiem, że to oczko w głowie pana sołtysa i pani radnej. Tutaj niespodzianka – uzyskaliśmy już dotację na wykonanie tego stawu, więc uważam, że to bardzo dobra wiadomość. Tam mieszkańcy borykają się z tym, że są podtapiani przez ten staw, jest tam plaga szczurów, cały staw dookoła zarasta trzcinami i zielskiem. Więc dostaliśmy dotację i będziemy ten staw bagrować, będą pomosty, ścieżki. Sam projekt jest bardzo ciekawy – dodał.

„Mieszkańcy będą dumni”

Burmistrz zapowiedział, że będzie to całościowa rewitalizacja stawu. – Myślę, że mieszkańcy Wtelna – jednego z największych sołectw w naszej gminie – będą dumni z centrum swojej wsi – zaznacza gospodarz gminy Koronowo.

Ponad 5 mln zł

W uchwalonym budżecie Gminy Koronowo na rok 2024 na zagospodarowanie stawu we Wtelnie zabezpieczono kwotę 5 mln 600 tys. zł. Wspomniane dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych wynosi 5 mln zł.

Co jeszcze we Wtelnie?

Oprócz tego remont ma przejść ul. Stawowa we Wtelnie (osobne zadanie inwestycyjne). – Uważam, że jest to bardzo ważna ulica – mówił podczas czatu burmistrz. Ponadto są plany związane ze szkołą – budowa przedszkola, placu zabaw i odwodnienie terenu. Umowa z projektantem na to zadanie jest już podpisana. Trwa także rozbudowa remizy OSP we Wtelnie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marian
Marian
3 miesięcy temu

Ja natomiast czytając te informacje zastanawiam się do ilu i jakiej społeczności trafia pan Patryk Mikołajewski , na czatach internetowych ?Czy są to ludzie starsi z doświadczeniem zawodowym i życiowym ?. Czy jest to garstka znudzonych osób którzy w asyście Popcornu czy Hot – doga często bez wiedzy i doświadczenia wcielają się w osoby które mają przygotowane recepty na wszystko jednak często nie trafne i nie zgodne z prawem budowlanym lub na przykład ruchu drogowym . I tak w proszę sobie wyobrazić że ulica Targowa którą można dojechać do zarządu GS w Koronowie od niedawna została połączona z nowo wybudowaną… Czytaj więcej »

Zapomniałem wyjaśnić
Zapomniałem wyjaśnić
3 miesięcy temu

Wyjaśniam dlaczego napisałem drug przez” u „otwarte w odniesieniu do zarządcy dróg w Koronowie Bo tylko tak można i należy zrozumieć to co powinno jest widoczne gołym okiem i poparte prawem . Może zamkną tą organizacje ruchu drogowego po kończącej się kadencji burmistrza Mikołajewskiego zmieniając „u” na ó zamknięte i nie tylko .

Berlin
Berlin
3 miesięcy temu

Ja również tak widzę w Koronowie stan dróg i oznakowania . Powinno się pisać przez ( U ) otwarte z błędem jak te wspomniane oznakowania podjęte w niewyjaśniony sposób prze zarządcę drug ( dróg ). Przykład Plac Zwycięstwa w trakcie realizacji budowy i przejścia bez przejścia choć znaki wskazywały przejście ?. Lub dzisiejszy zakaz parkowania po stronie Banku Zielonego ?. A tak niedawno była wolna Amerykanka była ? Co do Targowej od kilku lat jest to widoczne pieszy na jezdni w tym miejscu . Panie Patryku Mikołajewski można mieć pomysły ale inni mogą mieć domysły że coś tu jednak nie… Czytaj więcej »

Stefan
Stefan
3 miesięcy temu

Smarujecie, smarujecie a zapominacie że wybory się zbliżają i ni stąd ni z owąd nagle pieniądze się znajdują, a jaki problem był z rozbudową strażnicy czyt. (strasznicy) we Wtelnie, pojawił się problem z 1.5 mln złotych na remont remizy z której druhowie mają najbliżej do wypadków na węgle Tryszczyn, oby ich nie było.

Stefan
Stefan
3 miesięcy temu

Przepraszam , mało być na ,,węźle” Tryszczyn

Kylo
Kylo
3 miesięcy temu

2,7 mln na plażę w Samociążku nie było….

Rychu
Rychu
3 miesięcy temu

A co ze sciekiem Brada w Kornowie kiedy zostanie rewitalizowany.

Bacaglaca
Bacaglaca
3 miesięcy temu

Za ulicę Sienkiewicza i tzw.kozi rynek powinni kogoś zamknąć.Jeżeli tak ma wyglądać ul. Kościuszki to już mi ręce opadają.masakrs

Kasia
3 miesięcy temu

Dobry wieczór. Powiem i napiszę tak .Wszystkie te dofinansowania we wsi Wtelno to jakaś poraszka.Plac zabaw wkoncu jest ale gdzie i w jakim stanie …sam teren i zachowanie jego czystości ma wiele do życzenia. Świetlica o której nikt nie mówi pamięta Jaruzelskiego remontów brak nie to co we wsiach obok niby mniej mieszkańców biedniejszych a remonty są. Dzieci mają gdzie czas spędzać u nas nic.Ale i owszem w ostatnich latach nie zabrakło pieniędzy na boisko we Wtelnie i ciągle wydatki z nim związane. Brawo Burmistrzu Koronowa i Sołtysie Wtelna.Wystyd czym nasza wieś jako przejazdowa się szczyci brudem śmieci wszędzie a… Czytaj więcej »

Z Berlina do Pani Kasi
Z Berlina do Pani Kasi
3 miesięcy temu

Pani Kasiu czytałem Pani komentarz z uwagą mnie najbardziej zdziwiło kiedy oddano to boisko i przedstawiono nam na tym portalu 36 lub 37 fitografii na każdej z nich była posłanka PiS ksiądz i burmistrz . Dziś Pani posłanki już nie ma i nie będzie , burmistrz chce zakupić dla dobra mieszkańców stary Dom Towarowy i połączyć go z urzędem gdzie podobno jest 1800 m . Tak się zastanawiam bo toaleta publiczna ma niecałe 50 m i kosztowała pół miliona złotych . Jeżeli tam są fundamenty popękane i woda w piwnicy brak prądu wody ogrzewania okna do wymiany i wszystko na… Czytaj więcej »

Pani Kasiu
Pani Kasiu
3 miesięcy temu

Mnie osobiście zastanawia rola Pana przewodniczącego Rady Miasta ? Podobno burmistrz jest stroną wykonawczą, a przewodniczący Rady miasta ?

Do radnej
Do radnej
3 miesięcy temu

Ja mam pytanie do radnej kadencji 2018-2023 Elżbieta Mojzesowicz. Czy droga (ulica )która prowadzi do Państwa posesji w Bieskowie jest drogą wewnętrzną ?, bo brak chodnika dla zamieszkałych tam osób z bloków po dawnym PGR prawdopodobnie wskazuje na drogę wewnętrzną na tym odcinku ? Czy Pani z ramienia reprezentowania tych osób i piastowania funkcji radnej Rady Miasta w Koronowie mogłaby to prawnie wyjaśnić w UM Koronowo . Bo na tym odcinku brak jakichkolwiek znaków drogowych ?.