Bydgoszcz
21C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleSterroryzowali ofiarę nożem i bronią. Po kilku dniach na ich trop wpadli policjanci
21.03.2021 | 09:18

Sterroryzowali ofiarę nożem i bronią. Po kilku dniach na ich trop wpadli policjanci

Na zdjęciu: Dwaj sprawcy rozboju z 10 marca spędzą najbliższe trzy miesiące w tymczasowym areszcie.

Fot. KPP Nakło

Zarzut dokonania rozboju z udziałem niebezpiecznych narzędzi usłyszało dwóch młodych mieszkańców Nakła, którzy w ubiegłym tygodniu napadli na innego nakielanina. Teraz grozi im kara nawet dwunastu lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło późnym wieczorem w środę, 10 marca. Ofiara zgłosiła się do policjantów dzień później. – Z relacji poszkodowanego wynikało, że podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Sprawcy grożąc nożem i bronią pneumatyczną odebrali mu część wypłaconej gotówki, a następnie – wykorzystując jego telefon – zlecili przelew środków na konto innej osoby – relacjonuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nakle.

Poszkodowany nie był w stanie rozpoznać napastników, ale w ciągu kilku dni ich personalia ustalili miejscowi policjanci. – Dwaj mieszkańcy Nakła zostali zatrzymani w miniony wtorek, 16 marca i trafili do policyjnego aresztu – dodaje Andrzejewska. Agresorzy to młodzi ludzie – 21- i 20-latek, z których starszy ma już bogatą policyjną kartotekę. Dlatego też dla niego konsekwencje napadu sprzed półtora tygodnia mogą być surowsze.

Obu mężczyznom grozi bowiem kara od trzech do dwunastu lat pozbawienia wolności. Usłyszeli wspomniany zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował w czwartek podejrzanych na trzy miesiące.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści