Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 22 • L 19
24C
Pt
24C
Sob
22C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSterydy, susz roślinny i podrobione torebki. Wzmożono kontrole w firmach kurierskich
08.05.2020 | 11:52

Sterydy, susz roślinny i podrobione torebki. Wzmożono kontrole w firmach kurierskich

Na zdjęciu: Podejrzane paczki wskazał labrador Lilou.

Fot. mat. prasowe KAS

W trakcie kontroli przesyłek przeprowadzonej w województwie kujawsko-pomorskim funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli substancje psychoaktywne, sterydy anaboliczne i inne wyroby medyczne oraz podrobione towary znanych producentów. Podejrzane paczki wskazał czworonożny funkcjonariusz – labrador Lilou.

W trakcie kontroli przesyłek przeprowadzonej w jednej z firm kurierskich, mundurowi z  kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili i zabezpieczyli 27 gramów suszu roślinnego z substancją psychoaktywną oraz 12 tzw. znaczków LSD (kartoników nasączonych substancją narkotyczną).  Postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, wprowadzanie do obrotu substancji psychoaktywnych podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5. W innych wytypowanych do kontroli przesyłkach nadanych w województwie mazowieckim, mundurowi znaleźli łącznie 111 sztuk tabletek i ampułek sterydów anabolicznych oraz leków na odchudzanie i potencję. Nielegalne leki przekazano policji. W sprawach toczą się postępowania wyjaśniające.

W trakcie prowadzonych rewizji, funkcjonariusze KAS znaleźli również cztery damskie torebki wyprodukowane w Chinach. – Niska wartość towarów zadeklarowana przez nadawcę oraz sposób naniesienia niektórych znaków towarowych znanych i renomowanych marek wskazywały, że kontrolujący mogą mieć do czynienia ze zwykłymi podróbkami. Torebki zatrzymano, a ich faktyczną wartość oszacowano na ponad 40 tys. złotych – mówi Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy IAS w Bydgoszczy. O tym fakcie zostaną powiadomione kancelarie prawne, reprezentujące właścicieli podrobionych znaków towarowych.

Wzmożone kontrole przeprowadzane w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy KAS w firmach kurierskich, związane są z rosnącym ryzykiem przesyłania nielegalnych towarów wywołanym zwiększeniem ilości transakcji zawieranych online w okresie pandemii – wyjaśnia Stróżyński. Osobom zamieszanym w obrót towarami podrabianymi, za złamanie przepisów ustawy Prawo własności przemysłowej, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści