Bydgoszcz
3C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 4 • L 2
3C
Czw
7C
Pt
9C
Sob
11C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaStowarzyszenie Obywatel Działa: W ten weekend popłyń kajakiem lub odwiedź Bory Tucholskie
26.07.2018 | 20:25

Stowarzyszenie Obywatel Działa: W ten weekend popłyń kajakiem lub odwiedź Bory Tucholskie

Na zdjęciu: Dzięki temu zaproszeniu bydgoszczanie będą mogli poznać piękno Borów Tucholskich.

Fot. Stanisław Gazda

Do weekendowej aktywności zaprasza bydgoszczan Stowarzyszenie Obywatel Działa. W sobotę (28.07) chętni będą mogli wziąć udział w spływie kajakowym na trasie Klub Sportowy Gwiazda – HSW Łuczniczka. W niedzielę (29.07) organizacja zaprasza rodziny z dziećmi na całodniowy wypad w Bory Tucholskie. Wydarzenia organizowane przez Stowarzyszenie są całkowicie darmowe.

Bydgoskie Stowarzyszenie Obywatel Działa przygotowało dla mieszkańców miasta ciekawą propozycję na spędzenie weekendu. Już w sobotę (28.07) o 9.30 spod mariny przy Klubie Sportowym Gwiazda ruszy spływ kajakowy prowadzony na trasie Nowego Kanału Bydgoskiego – HSW Łuczniczka. Kajakowa wycieczka to nie tylko okazja do spędzenia miłego przedpołudnia, ale i poznania historii miasta. Grupie będzie bowiem towarzyszył przewodnik, który przybliży przeszłość mijanych budynków i miejsc. Wycieczka organizowana jest w ramach projektu „Bydgoszcz z kajaka” i współfinansowana z budżetu Miasta Bydgoszcz – jej uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Aby zgłosić swój udział, należy wysłać maila na adres obywateldziala@gmail.com. Liczba miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń.

Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w spływie stowarzyszenie zaprasza do udziału w drugim już spacerze z cyklu Pokochaj swój region. W tym wydarzeniu szczególnie mile widziane będą rodziny z dziećmi. Tym razem grupa poznawać będzie Bory Tucholskie spacerując na trasie Tuchola – Cekcyn. Zarówno trasa jak i dystans (ok. 10 km) jest przygotowany z myślą o najmłodszych uczestnikach wycieczki. Wózki z dużymi kołami, wszelkiego rodzaju nosidełka nie będą mieć problemów.  Po drodze odwiedziny rezerwatu Doliny Rzeki Brda, natomiast zwieńczeniem wycieczki będzie wspólny wypoczynek na kąpielisku w Cekcynie.

Grupa spotyka się w niedzielę (29.07) na Dworcu PKP Główna o 7.50. Powrót planowany jest na godzinę 16.32 pociągiem relacji Cekcyn – Bydgoszcz. Uczestnicy wydarzenia dzięki wsparciu z budżetu województwa Kujawsko – Pomorskiego nie ponoszą żadnych kosztów poza kosztem transportu.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści