[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Stracił ponad 40 tysięcy złotych. Chciał zainwestować w koncern paliwowy

Dodano: 30.04.2022 | 17:45

Na zdjęciu: 76-latek stracił 43 tysiące złotych.

Fot. freeimages

Policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na zdalny pulpit”. 76-latek, chcąc kupić akcje jednego z koncernów paliwowych, zainstalował wskazaną przez oszustów aplikację. W efekcie stracił 43 tysiące złotych.

Na policję zgłosił się 76-letni mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który padł ofiarą oszustwa internetowego. Policjanci ustalili, że mężczyzna, przeglądając jedną ze stron internetowych, trafił na reklamę inwestycji jednego z polskich koncernów naftowych. Skuszony chęcią zysku wypełnił formularz kontaktowy i podał swój numer telefonu.

Następnego dnia skontaktował się z nim rzekomy konsultant obiecujący duże pieniądze z inwestycji. Polecił również, żeby 76-latek zainstalował na komputerze program umożliwiający zdalną obsługę pulpitu, a następnie zalogował się do swojego banku. To wystarczyło, aby oszust wykonał z konta mężczyzna kilka zagranicznych przelewów, w efekcie czego stracił 43 tysiące złotych – mówi st. asp. Tomasz Bartecki z Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Policja ostrzega, że oszuści coraz częściej wykorzystują metodę „na zdalny pulpit”. Kradzież pieniędzy odbywa się dosłownie na oczach pokrzywdzonych. Internetowi przestępcy posługują się różnymi wariantami, chodzi jednak o to, by skłonić ofiarę do zainstalowania programu zdalnej obsługi komputera, a potem polecić ofierze, by zalogowała się do swojego konta w banku. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku, szczególnie kiedy swoje oszczędności powierzamy zupełnie obcej osobie i to tylko na podstawie niesprawdzonej strony internetowej.

Stracił ponad 40 tysięcy złotych. Chciał zainwestować w koncern paliwowy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments