Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 2 • L 0
3C
Pt
4C
Sob
2C
Nd
3C
Pon
-1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoStrajk klimatyczny w Bydgoszczy. Młodzież chce wywołać presję na rząd
24.09.2020 | 12:41

Strajk klimatyczny w Bydgoszczy. Młodzież chce wywołać presję na rząd

Na zdjęciu: Bydgoscy działacze Młodzieżowego Strajku Klimatycznego zorganizowali już kilka protestów na terenie miasta.

Fot. Szymon Fiałkowski

W piątek, 25 września młodzi ludzie na całym świecie wyjdą na ulice, by nagłośnić kwestie związane z kryzysem klimatycznym. Manifestacja odbędzie się również w Bydgoszczy, na placu Wolności.

25 września Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ponownie dołączy do światowej mobilizacji ruchów klimatycznych. Tematem przewodnim protestów w tym miesiącu będzie sprawiedliwość klimatyczna. Jak przekonuje organizacja, kryzys klimatyczny całkowicie wywróci nasze życie.

 Choć Unia Europejska zaczyna podejmować działania, by minimalizować skutki kryzysu klimatycznego, polski rząd nadal nie podejmuje żadnych kroków, aby chociaż zacząć redukować nasze krajowe emisje gazów cieplarnianych. Swoją bezczynnością stwarzają ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia milionów ludzi w Polsce i na świecie – argumentuje Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.


CZYTAJ TAKŻE: Filip Springer w Bydgoszczy mówił o katastrofie klimatycznej


Piątkowy protest ma na celu wywołanie presji na rząd w celu podjęcia natychmiastowych kroków prowadzących do przeprowadzenia sprawiedliwej transformacji gospodarki w celu redukcji emisji gazów cieplarnianych i tym samym osiągnięcie przez Polskę neutralności klimatycznej do 2040 roku.

Wśród 30 polskich miast, w których aktywiści wyjdą na ulicę, jest też Bydgoszcz. – Nasz strajk rozpoczniemy na Placu Wolności, punktualnie o 16:00. W czasie wydarzenia będzie obowiązywał reżim sanitarny – prosimy zatem o zachowanie odległości 1,5 metra i noszenie maseczki na nosie i ustach – informują organizatorzy bydgoskiego protestu.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny stanowi część Międzynarodowego ruchu oddolnego Fridays For Future, zrzeszającego młode osoby, które sprzeciwiają się bierności polityków i polityczek wobec postępującego kryzysu klimatycznego. Działa od ponad roku, organizując akcje społeczne na terenie całej Polski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Swiadomy
Swiadomy
5 miesięcy temu

Niech najpierw mlodzi zrezygnuja a komorek, ogranicza zuzycie pradu a domach przez pozbycie sie sprzetow jak np Xbox, zrezygnuja z mcdonald I innych fast foods ktore to produkuja ogromne ilosci odpadow , zrezygnuja z latania na walacje do cieplych krajow. itd itd. To mode pokolenie zuzywa najwoecej energi , zasobow I produkuje najwiecej odpadow

Powiązane treści