Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleStrażak z Bydgoszczy nagrodzony przez ministra
kask strażacki
28.06.2016 | 20:49

Strażak z Bydgoszczy nagrodzony przez ministra

Szef MSWiA wyróżnił strażaków zaangażowanych w pomoc poszkodowanym przez nawałnice.

Na zdjęciu: Wyróżnieni zostali strażacy z całej Polski.

Fot. Stanisław Gazda

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak nagrodził strażaków zaangażowanych w pomoc poszkodowanym podczas burz i nawałnic, które przeszły nad Polską w ostatnim czasie (25-26 czerwca oraz 17-20 czerwca).  W gronie wyróżnionych osób znalazło się kilku przedstawicieli województwa kujawsko-pomorskiego.

Jednym z nich jest młodszy ogniomistrz Wojciech Tyburski należący do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy.  Mężczyzna został doceniony za niespotykane zaangażowanie, siłę i wytrzymałość podczas trwających kilkanaście godzin działań ratowniczych w czasie silnych wiatrów i burz, które miały miejsce 17 czerwca 2016 roku.

Minister wyróżnił łącznie 32 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z 7 województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, śląskiego i warmińsko-mazurskiego. Oprócz pisemnych podziękowań, otrzymali oni również nagrody finansowe.

Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się dzisiaj (28 czerwca) o godz. 11:00. – Mam zaszczyt wręczyć podziękowania i wyróżnienia za udział w akcji ratowania zdrowia, życia i mienia tych wszystkich, którzy ucierpieli podczas nawałnic, jakie przeszły nad naszym krajem w ciągu ostatnich dwóch weekendów. Ponad 20 tys. wyjazdów, ofiarność ze strony Panów dziś tu obecnych – to wszystko buduje poczucie bezpieczeństwa i zaufanie obywateli do straży pożarnej. Jest także powodem do dumy z Panów służby – powiedział do wyróżnionych strażaków Mariusz Błaszczak w trakcie trwania uroczystości.


Powiązane treści