Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Strefa rekreacji przy ul. Wodnej w Koronowie ma powstać jeszcze w tym roku. Koszt liczony jest w milionach

Dodano: 23.10.2023 | 13:43

Na zdjęciu: Koszt zadania to 3 mln 89 tys. zł

Fot. IN

Na terenie pomiędzy ulicami Wodną a Bydgoską w Koronowie ma powstać strefa rekreacji. Koszt zadania to 3 mln 89 tys. zł.

Inwestycja budzi dyskusje wśród mieszkańców gminy Koronowo i części radnych. Sporo osób zgadza się z tym, że tego typu miejsca brakuje w starej części miasta, jednak koszt jest zbyt duży. Przypomnijmy, że do przetargu przystąpiły trzy firmy. Najtańsza oferta opiewała na kwotę 1 mln 100 tys. zł, zaś najdroższa na 3 mln 381 tys. zł. Gmina planowała przeznaczyć na zadanie 900 tys. zł. Najtańszej oferty nie wzięto pod uwagę, bo była zbyt niska. Następną ofertą była ta na kwotę 3 mln 89 tys. zł. Aby dołożyć brakujące środki zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Koronowie. Ostatecznie radni przyjęli projekt uchwały dotyczący zmian budżetowych i co za tym idzie przeznaczono dodatkowe 2 mln 200 tys. zł na tę inwestycję. Przeciwna była jedynie radna Katarzyna Szulta-Romaniuk. Od głosu wstrzymali się radni Katarzyna Karwat, Marian Kuropatwiński i Piotr Mitera. Nieobecna podczas głosowania była radna Elżbieta Mojzesowicz.

Co ma powstać?

W ramach zadania inwestycyjnego ma powstać nowy plac zabaw, strefa fitness, strefa muzyczna, teren rekreacyjny wraz z montażem małej architektury, wykonaniem nasadzeń i ciągów pieszych, a także budowa oświetlenia i monitoringu. Chodniki mają zostać poprowadzone do obecnego parku przy ul. Poprzecznej. Ten skwer też ma przejść modernizację.

Jeszcze w tym roku

Umowa z wykonawcą została podpisana 29 września. W specyfikacji warunków zamówienia czytamy, że termin wykonania inwestycji wynosi trzy miesiące od dnia podpisania umowy. Oznacza to, że prace mają zakończyć się w tym roku. Obecnie jeszcze żadne roboty na tym terenie nie są prowadzone.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
5 miesięcy temu

O cholera, miliony się znalazły pod koniec kariery burmistrza Koronowa, pod rozbudowę strażnicy pieniędzy wciąż brakowało i pewnie jeszcze zabraknie na wiele inwestycji we Wtelnie.

Jan
Jan
5 miesięcy temu

Może najpierw dokończyć powinno sie nawierzchnie na ul. Pomianowskiego w kierunku Samociążka?? Firma wykonująca ta usługę chyba się spieszyła , są nierówności , kocie łby i uskok że Felgi wygina a znaku brak o „progu”.
Pomysł dobry bo droga była fatalna ale wykonanie na 2+.

Last edited 5 miesięcy temu by Jan
Berlin
Berlin
5 miesięcy temu

Proszę Pan Jana . Czytając doniesienia internetowe można i należy stwierdzić że burmistrz Koronowa jest odpowiedzialny za Koronowo, a jego wychowawcy Nauczyciele nawet zostali niedawno nagrodzeni przez burmistrza . Dlatego proszę o wyrozumiałość jak to możliwe że Pan Panie Janie zauważa błędy w pracach które burmistrz jako osoba odpowiadająca za Koronowo nie widzi ?