Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIStrzelał do dzieci i ranił dwójkę z nich. Wpadł w ręce policjantów
policja Bydgoszcz
05.07.2018 | 15:08

Strzelał do dzieci i ranił dwójkę z nich. Wpadł w ręce policjantów

Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 22-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Funkcjonariusze grudziądzkiej policji zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który strzelał do dzieci z wiatrówki, a także posiadał narkotyki.

Całe zdarzenie miało miejsce we wtorek wieczór. – Policjanci zostali zaalarmowani, że na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu mężczyzna strzela do dzieci z przedmiotu przypominającego broń – mówi st. asp. Jacek Jeleniewski z biura prasowego komendy powiatowej policji w Grudziądzu.

Jak się okazało, do dwójki małych chłopców w wieku 8-9 lat strzelał jeden z mieszkańców pobliskiego bloku. Dzieci doznały zasinień i otarć naskórka od uderzenia metalowych kulek. – 22-latek na widok policjantów zachowywał się nerwowo – dodaje st. asp. Jeleniewski. Jak się później okazało, przy zatrzymanym zabezpieczono także woreczek z blisko dwoma gramami marihuany oraz pistolet zasilany dwutlenkiem węgla, z którego wystrzeliwano metalowe kulki.

Podczas przesłuchania, 22-latkowi postawiono dwa zarzuty. Jeden dotyczy posiadania środków odurzających, a drugi – narażenia na utratę zdrowia dwojga dzieci. Śledczy zastosowali wobec zatrzymanego dozór policyjny. Mężczyzna będzie musiał trzy razy w tygodniu stawiać się w grudziądzkiej komendzie policji, musi wpłacić poręczenie majątkowe, ma zakaz zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi i nie może opuszczać kraju.


Powiązane treści