Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleStrzelanina na klatce schodowej. Podczas łapania agresywnego włamywacza
24.12.2016 | 06:22

Strzelanina na klatce schodowej. Podczas łapania agresywnego włamywacza

W akcji uczestniczyli fordońscy kryminalni.

Na zdjęciu: Do strzelaniny doszło na klatce schodowej. (zdjęcie ilustracyjne)

Fot. wolny dostęp

W nocy ze środy na czwartek bydgoscy policjanci uczestniczyli w niełatwej akcji zatrzymania włamywacza. Nakryty na gorącym uczynku 34-latek nie zamierzał ulec rozkazom funkcjonariuszy, lecz długo z nimi walczyć. Doszło do strzałów. 

Wszystko rozpoczęło się w środę około godziny 23:30. Właśnie wtedy dyżurny z Fordonu otrzymał informację o włamaniu do pojazdu przy ulicy Lawinowej w Bydgoszczy. Zgłaszający powiedział policjantom, że w jednym z aut zaparkowanych w garażu podziemnym została wybita szyba od strony kierowcy, a z wnętrza auta zabrano okulary przeciwsłoneczne. Na miejsce wysłano patrol.

Mundurowi spotkali się z pokrzywdzonym. – Funkcjonariusze po sprawdzeniu garażu i pojazdów zaczęli sporządzać dokumentację. Następnie udali się do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego, gdzie przyjęli od niego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Pół godziny później wraz z pokrzywdzonym wrócili z powrotem na parking, aby uzupełnić dokumentację fotograficzną – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Okazało się, że samochód zaparkowany obok zniszczonego auta również ma wybitą szybę. Kilka metrów dalej z pomiędzy pojazdów wyszedł mężczyzna z dużym śrubokrętem w ręku. Mundurowi natychmiast kazali mu się zatrzymać, lecz on nie zareagował. Próbował zaatakować funkcjonariuszy, a po chwili wbiegł na klatkę schodową.

Policjanci wielokrotnie wzywali go do zachowania zgodnego z prawem, lecz agresor nie reagował. W pewnym momencie mężczyzna rzucił się na kryminalnych atakując ich długim narzędziem. Funkcjonariusz po wcześniejszym ostrzeżeniu go o użyciu broni palnej, oddał w jego kierunku dwa strzały. Jeden pocisk trafił go w nogę. Mimo tego mężczyzna był nadal agresywny. Przy pomocy pokrzywdzonego, policjanci obezwładnili napastnika, a także udzielili mu pierwszej pomocy – informuje podkom. Słomski.

Informacja o postrzale dotarła do dyżurnego, który wezwał karetkę pogotowia. 34-letni mężczyzna w asyście mundurowych został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Śledczy z Fordonu ustalili, że zatrzymany włamał się łącznie do czterech pojazdów, tj. dwa włamania i dwa usiłowania włamań. Ponadto, będzie też odpowiadać za czynną napaść na funkcjonariusza z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za te przestępstwa może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje już prokurator – mówi podkom. Słomski.


Powiązane treści