Bydgoszcz
26C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 26 • L 26
20C
Pon
22C
Wt
17C
Sr
20C
Czw
21C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleStrzelanina w Inowrocławiu. Policjant postrzelił policjanta w głowę?
policyjna taśma
05.12.2017 | 14:19

Strzelanina w Inowrocławiu. Policjant postrzelił policjanta w głowę?

Na zdjęciu: Do policyjnej akcji doszło we wrześniu.

Fot. archwium

We wrześniu doszło do strzelaniny w Inowrocławiu, w czasie której zatrzymano mężczyznę podejrzanego o porwanie gdańskiego adwokata.  W czasie akcji ranny został jeden z policjantów. Jak donosi Radio Gdańsk, został postrzelony przez innego funkcjonariusza.

Do akcji doszło w końcówce września przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Inowrocławiu. 40-letni Jakub K. został zatrzymany po postrzeleniu w nogę. Wcześniej rannych zostało dwóch policjantów.  Jeden z funkcjonariuszy został trafiony w głowę i – jak wykazało śledztwo – ucierpiał w wyniku strzału ze służbowej broni. Radio Gdańsk informuje, że  najprawdopodobniej mężczyzna został postrzelony przez innego policjanta. Jest w stanie ciężkim, a oficjalne stanowisko w tej sprawie nie jest jeszcze znane.

Jakub K. był poszukiwany od lutego. Wystawiono za nim europejski nakaz aresztowania, a w chwili zatrzymania posiadał dokumenty na fałszywe nazwisko, odznakę policyjną, dwa pistolety i auto stylizowane na policyjny radiowóz, w którym znajdowały się maczeta, paralizator, karabinek automatyczny i kilka kompletów różnych tablic rejestracyjnych. Za między innymi usiłowanie zabójstwa dwóch osób, rozbój z użyciem broni palnej i pozbawienie wolności gdańskiego adwokata grozi mu dożywocie. Do porwania doszło w czerwcu 2015 roku, gdy gangsterzy (wśród nich Jakub K.) przebrani za policjantów podjechali pod kancelarię ofiary samochodem z kogutem na dachu. Więzili prawnika przez prawie dobę i uwolnili go, gdy otrzymali zapewnienie otrzymania miliona złotych okupu. Sprawę prowadzi gdański oddział prokuratury krajowej.


Powiązane treści