Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStudenci i wykładowcy upieką pierniki. To podziękowanie dla personelu medycznego
UTP, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Marek Adamski (7) - KK
05.12.2020 | 17:06

Studenci i wykładowcy upieką pierniki. To podziękowanie dla personelu medycznego

Na zdjęciu: Rektor UTP prof. Marek Adamski zachęca, aby dołączyć do akcji.

Fot. Klaudia Karczmarek

Rozpoczyna się świąteczna akcja Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego „Piernik dla medyka”. Studenci, wykładowcy i mieszkańcy miasta upieką pierniki, które trafią do personelu medycznego w ramach podziękowania za codzienną walkę z pandemią.

Pierniki dla medyków upiekły już władze uczelni. W uczelnianej inicjatywie wezmą także udział słuchacze Uniwersytetu Dziecięcego i Uniwersytetu Trzeciego Wieku działających przy UTP. Dołączyć może każdy – wystarczy zostawić pierniki w specjalnie przygotowanych miejscach: przy wejściach do głównego kampusu UTP oraz siedzib wydziałów bydgoskiego uniwersytetu (ul. Kaliskiego 7, Bernardyńska 6, Seminaryjna 3, Fordońska 430 oraz Mazowiecka 28) czekają pojemniki na wszystkie słodkie wypieki.

Relacje z piernikowej kuchni można śledzić na Facebooku UTP. Pierniki wraz z bożonarodzeniowymi życzeniami zostaną przekazane personelowi medycznemu w Bydgoszczy. – W okresie przedświątecznym rozgrzewamy serca i… piekarniki. Zachęcam naszą akademicką rodzinę, wszystkich mieszkańców Bydgoszczy do udziału w akcji i dzielenia się dobrem oraz słodkościami. Pieczemy pyszne pierniczki dla medyków. W ten sposób chcemy okazać wdzięczność tym, którzy w czasie pandemii, ofiarną i ciężką pracą niosą pomoc chorym – mówi prof. Marek Adamski, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Akcja potrwa do 21 grudnia br.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści