Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStudenci opuszczają akademiki. Uczelnie wydały instrukcje
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - szyld na budynku Biblioteki UKW_ SF
13.03.2020 | 17:46

Studenci opuszczają akademiki. Uczelnie wydały instrukcje

Na zdjęciu: UKW wydało instrukcje w sprawie opuszczenia Domu Studenta nr 2.

Fot. Szymon Fiałkowski

Studenci bydgoskich uczelni muszą wyprowadzić się z akademików. Władze uczelni przedstawiły instrukcje w tej sprawie.

Studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego muszą opuścić akademiki przy ul. Kaliskiego i Koszarowej. Zarządzenie nie dotyczy osób spoza granic kraju, które przyjechały na zasadach Erasmus+. Wszystkie rzeczy należy zabrać lub spakować i oddać do depozytu. – Wykwaterowanie studentów jest zasadne, gdyż akademiki mogą w najbliższym czasie pełnić rolę miejsc do kwarantanny jeżeli zabraknie ich w szpitalach – zakomunikował Dominik Franczak, przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studenckiego UTP

Pokoje należy opuścić do poniedziałku, 16 marca. – Studenci i mieszkańcy, którzy są w trudnej sytuacji i muszą dalej mieszkać w domach studenta. proszeni są o złożenie w portierni umotywowanego wniosku o dalsze zamieszkanie – informuje UTP.

[Czytaj więcej informacji w serwisie specjalnym na temat koronawirusa dla bydgoszczan]

Podobny komunikat dotyczący wykwaterowanie z Domu Studenckiego nr 2 przy ul. Łużyckiej wydał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Studentom zaleca się opuścić placówkę do poniedziałku, 16 marca, do godz. 9:00. – Po tym terminie osoby pozostające w DS2 będą przekwaterowane do DS1. Pozostawione rzeczy osobiste zostaną w odpowiedni sposób zabezpieczone i będą przechowywane na terenie uczelni – wyjaśnia Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia dr hab. Benedyt Odya. – Jednocześnie informuję, iż w razie wystąpienia takiej potrzeby pokoje w DS1 będą na czas przeprowadzania kwarantanny przydzielane innym studentom pozostającym na terenie uczelni. Rzeczy osobiste pozostające w tych pokojach zostaną również w odpowiedni sposób zabezpieczone i będą przechowywane na terenie uczelni.

Rekomendację opuszczenia domów studenckich przez studentów i doktorantów, jeżeli mają możliwość innego zakwaterowania, wydał Główny Inspektor Sanitarny. Pobyt pozostałych powinien zostać zorganizowany w sposób umożliwiający maksymalne ograniczenie kontaktu między osobami – najlepiej w osobnych pokojach z odrębnym węzłem sanitarnym. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zwraca jednak uwagę,  że uczelnie muszą zapewnić zakwaterowanie tym studentom (w tym obcokrajowcom) którzy nie mogą z różnych względów opuścić akademika.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści