Bydgoszcz
17C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 18 • L 17
18C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
16C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStudenci UTP wykonali choinkę z ponad tysiąca płyt CD!
architektura wnętrz UTP
13.12.2019 | 15:13

Studenci UTP wykonali choinkę z ponad tysiąca płyt CD!

Na zdjęciu: Choinkę stanęła w holu głównym kampusu UTP przy ulicy Kaliskiego.

Fot. BB

Już po raz czwarty studenci Architektury Wnętrz Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego pod kierownictwem prof. Aleksandry Simińskiej zaprojektowali uczelnianą choinkę z recyklingu. Jej oficjalna prezentacja nastąpiła w piątek 13 grudnia, w samo południe.

Tegoroczna choinka została wykonana przez studentów Zakładu Sztuk Wizualnych kierunku Architektury Wnętrz z płyt CD. Na realizację 3,5 metrowego symbolu świąt zużyto ich blisko 1200 sztuk. Udało się je zgromadzić dzięki mobilizacji studentów, kadry naukowej, przyjaciół oraz spółki Pronatura. Pomysłodawczynią projektu jest prof. Aleksandra Simińska.

Pierwsze prace zaczęły się w październiku. Projektów było bardzo dużo – powiedziała nam profesor. Warto dodać, że płyty są zamieszczone na drewnianej konstrukcji, wykorzystywanej już w poprzednich czterech realizacjach. „Kompakty” zostały przymocowane do niej za pomocą żyłki. – Jako architekci wnętrz pokazaliśmy, że to co mamy w domu, to co zwykle wyrzucamy może stać się atutem mieszkania. Ta choinka to przykład nowoczesnego designu – zauważyła dr Katarzyna Tretyn-Zečević z Zakładu Sztuk Wizualnych UTP

Simińska podkreślała, że świadomość ekologiczna studentów i mieszkańców Bydgoszczy wciąż rośnie. – Niezwykle się cieszę, że studenci Architektury Wnętrz – podjęli to wyzwanie i zrobili choinkę – powiedziała profesor. Warto dodać, że po zakończeniu prezentacji, wykorzystane do stworzenia choinki płyty CD nie zostaną wyrzucone, tylko będą przeznaczone na nowy projekt.

Patronat nad wykonaniem świątecznej ozdoby sprawował prezydent miasta. Na prezentacje drzewka przybył w jego imieniu zastępca Mirosław Kozłowicz. Pogratulował on wykorzystania płyt i zapewnił, że czeka na przyszłoroczny projekt studentów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści