Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStudenci w centrum uwagi. Politechnika Bydgoska zainaugurowała rok akademicki [ZDJĘCIA]
05.10.2022 | 15:16

Studenci w centrum uwagi. Politechnika Bydgoska zainaugurowała rok akademicki [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Ryszard Wszołek/PBŚ

Politechnika Bydgoska oficjalnie rozpoczęła nowy rok akademicki. Inauguracyjny „Gaudeamus” po raz 72. w historii zabrzmiał na największej uczelni technicznej w regionie.

Inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Bydgoskiej odbyła się w środę, 5 października. O kolejnych celach uczelni u progu nowego roku akademickiego mówił w swoim przemówieniu rektor prof. Marek Adamski. – W centrum zainteresowania stawiamy przede wszystkim studentów. To z myślą o nich chcemy poszerzać naszą ofertę dydaktyczną i pracować nad kolejnymi kierunkami, zwłaszcza o profilu praktycznym. Z myślą o studentach realizować będziemy działania inwestycyjne. Wkrótce oddamy do użytku nowy budynek kampusu z nowoczesną aulą i salami dydaktycznymi, które służyć będą wszystkim wydziałom. W budynku funkcjonować będzie także centralny dziekanat. W roku akademickim 2022/2023 planujemy także zakończyć budowę Akademickiego Centrum Sportu. Chcemy rozpocząć również proces modernizacji fordońskich akademików – informował rektor.


Prof. Marek Adamski: Zainteresowanie naszą uczelnią jako Politechniką Bydgoską wyraźnie wzrosło [WYWIAD]


Uczelnia chce także zacieśniać współpracę ze szkołami z regionu m.in. poprzez uruchamianie patronackich klas politechnicznych. – Moim pragnieniem jest, aby kampus Politechniki tętnił życiem i aktywnością młodych ludzi. To oni są sercem uczelni. To oni są także gwarantem rozwoju miasta i regionu. Dlatego wspólną troską wszystkich bydgoskich uczelni wyższych oraz władz samorządowych jest wzmacnianie akademickiego potencjału Bydgoszczy. Potrzebne są wspólne działania, aby młodzież wybierała właśnie Bydgoszcz jako miejsce do studiowania, a później jako miejsce zawodowej kariery i miejsce do życia – mówił rektor PBŚ podczas inauguracji.

W nowym roku akademickim kształcenie na Politechnice Bydgoskiej rozpoczęło prawie 6,5 tysiąca studentów, w tym ponad dwa tysiące „pierwszaków”. Podczas inauguracji przedstawiciele pierwszego rocznika złożyli uroczyste ślubowanie, a najlepsi studenci otrzymali natomiast wyróżnienia. Nowościami w ofercie edukacyjnej uczelni są: Komunikacja Wizualna na Wydziale Sztuk Projektowych oraz Energetyka – kierunek o profilu praktycznym, realizowany we współpracy z firmą Tele-Fonika Kable.

PRZECZYTAJ NASZ WYWIAD: Prof. Jacek Woźny, rektor UKW o nowych kierunkach, inwestycjach, współpracy z innymi uczelniami i cenach energii

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments