Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 4 • L 3
10C
Sob
13C
Nd
10C
Pon
12C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleStudenci z Bydgoszczy zabalowali na Zalewie Koronowskim. Do brzegu odholowała ich policja
15.07.2020 | 16:15

Studenci z Bydgoszczy zabalowali na Zalewie Koronowskim. Do brzegu odholowała ich policja

Na zdjęciu: Policjanci podczas patroli na Zalewie Koronowskim sprawdzili stan trzeźwości grupy studentów. Za pływanie pod wpływem alkoholu zostali oni ukarani mandatami.

Fot. KWP Bydgoszcz

Od 0,6 do nawet 1,5 promila alkoholu mieli studenci, którzy w ubiegłym tygodniu wypłynęli na rowerach wodnych na Zalew Koronowski. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

Do incydentu doszło w ostatni piątek, 10 lipca. Patrolujący akwen policjanci wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zauważyli grupę osób na rowerach wodnych. – Młodzież zachowywała się głośno, część osób skakała do wody – relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

W związku z sygnałami, że może nastąpić załamanie pogody, funkcjonariusze podpłynęli do wspomnianych osób i nakazali powrót do portu. – Na miejscu interwencji okazało się, że sternicy są nietrzeźwi – podkreśla Kowalska. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się – studenci „wydmuchali” od 0,6 do 1,5 promila alkoholu. – Wszyscy sternicy zostali ukarani mandatami w związku z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych – dodaje Lidia Kowalska.

Łącznie na studentów z Bydgoszczy nałożono dziesięć mandatów. Użytkowany przez nich sprzęt został odholowany do wypożyczalni. – Młodzi ludzie wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością.  Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidzieć, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, brawurowa zabawa czy popisywanie się przed znajomymi. A także alkohol – podsumowuje podkom. Kowalska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
8 miesięcy temu

„Młodzi ludzie wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością” – tak było, jest i będzie. Selekcja naturalna.

jusew
jusew
8 miesięcy temu

No tak, a jakby się coś stało to mamuśka i tatusiek takiego delikwenta winiliby wszystkich wokoło za tragedię.

Janek
Janek
8 miesięcy temu

Nie po to zostaje się studentem żeby teraz myśleć….teraz trza studiować

Powiązane treści