Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStudencki Nobel 2016
14.03.2016 | 15:11

Studencki Nobel 2016

Zyskaj tytuł najlepszego studenta w Polsce.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego konkurs

Fot. materiały prasowe

Jesteś studentem, który oprócz dobrych wyników w nauce ma również inne osiągnięcia i wciąż chce się rozwijać? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, to zobacz co powinieneś zrobić.

To właśnie Ty masz niepowtarzalną szansę zdobycia tytułu najlepszego studenta w kraju. Aby tak się stało, musisz wziąć udział w konkursie Studencki Nobel 2016 organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Patroni konkursu to m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Rodziny, Nauki i Polityki Społecznej oraz Rzecznik Praw Obywatelskich.

Studencki Nobel odbywa się już po raz ósmy i swoim zasięgiem obejmuje wszystkie województwa w Polsce. Jest to przede wszystkim konkurs osiągnięć, w którym uczestnicy nie muszą pisać żadnych dodatkowych prac. Liczą się już uzyskane osiągnięcia. Celem konkursu jest wyłonienie Najlepszego Studenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można przesyłać do końca marca. Chętne osoby muszą wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej www.studenckinobel.pl

O tytuł najlepszego studenta w Polsce mogą powalczyć studenci studiów pierwszego lub drugiego stopnia. Tryb studiów (stacjonarne, zaoczne) oraz rodzaj uczelni (państwowa, prywatna) nie ma znaczenia. Istotna jest średnia ocen. W konkursie wystartować może każdy student, który uzyskał łącznie, ze wszystkich zamkniętych semestrów na danym poziomie studiów, na pierwszym kierunku studiów, średnią ocen równą minimum 80% z maksymalnej średniej możliwej do zdobycia na danej uczelni, a na pozostałych kierunkach minimalną średnią ocen równą 70% z maksymalnej średniej możliwej do zdobycia na danej uczelni.


Powiązane treści