Bydgoszcz
1C
Słonecznie
69% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 1 • L 0
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaStudia w Bydgoszczy. Dlaczego warto wybrać UKW?
10.08.2020 | 12:43

Studia w Bydgoszczy. Dlaczego warto wybrać UKW?

Na zdjęciu: Ofertę edukacyjną tworzy ponad 60 kierunków studiów.

Fot. mat. autora

Maturzysto! Are you ready? Przed Tobą jedna z najważniejszych decyzji – wybór kierunku studiów. Wybierz ten najlepszy dla siebie, który otworzy przed Tobą najwięcej możliwości i będzie zgodny z Twoimi pasjami. – Wybierz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy! – zachęcają przedstawiciele uczelni i opowiadają o plusach wyboru UKW.

Dlaczego UKW? Ponieważ stawiamy na rozwój i nowoczesność, nie zapominając o tradycjach. Jesteśmy największą uczelnią w Bydgoszczy oraz drugim ośrodkiem naukowym w regionie kujawsko-pomorskim. Należymy do grona najlepiej rozwijających się uczelni w kraju!

Ofertę edukacyjną tworzy ponad 60 kierunków studiów, które realizowane są zarówno na studiach I stopnia (studia licencjackie i inżynierskie), jednolitych magisterskich, II stopnia (studia magisterskie uzupełniające) i w szkole doktorskiej. Obszary, w których możesz rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nową wiedzę oraz umiejętności to nauki społeczne, przyrodnicze, artystyczne, humanistyczne, ścisłe, inżynierskie,  a także sportowe. Od nowego roku akademickiego 2020/2021 proponujemy nowe kierunki studiów:

  • edukacja dla bezpieczeństwa i wiedza o społeczeństwie – studia I stopnia,
  • ochrona środowiska – studia II stopnia,
  • pedagogika resocjalizacyjna – studia II stopnia,
  • fizjoterapia – studia I stopnia,*
  • fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej – studia I stopnia,*

*kierunek w przygotowaniu

Jak widzisz jest wiele dróg, którymi możesz z nami pójść. A poza zajęciami masz możliwość rozwijać swoje pasje w organizacjach i kołach studenckich. Nasi studenci aktywnie działają i pogłębiają wiedzę w  interesujących ich obszarach.

Poszerzając ofertę edukacyjną monitorujemy rynek pracy i zmiany, jakie w nim zachodzą tak, aby nasi absolwenci wpisywali się w aktualne trendy zawodowe! W trakcie studiów umożliwiamy dokonanie oceny własnych predyspozycji zawodowych podczas specjalistycznych szkoleń, praktyk i staży. Na naszej uczelni masz szansę nawiązać kontakty z wiodącymi w swej branży firmami działającymi w naszym regionie. Te wszystkie działania Uniwersytetu mają na celu ułatwienie Wam startu na rynku pracy. Ciągły rozwój naszej uczelni to nie tylko poszerzająca się oferta edukacyjna, ale również modernizacja i rozwój infrastruktury. Nasi studenci mogą korzystać z nowoczesnego gmachu Biblioteki Głównej czy Centrum Edukacji Fizycznej i Sportu. Możemy pochwalić się również jednym z najlepszych Laboratoriów Mikotoksyn w kraju. Aktualnie trwa rozbudowa kolejnych budynków, co poprawi warunki dydaktyczno-naukowe. Modernizacja dotyczy także przystosowywaniu naszych budynków dla studentów z niepełnosprawnością, w myśl zasady, że student jest najważniejszy.

UKW pokonuje wszelkie bariery, dbając o studentów z niepełnosprawnością i umożliwienie im pełnego udziału w procesie kształcenia. Oprócz modernizacji budynków i instalacji platform, uczelnia montuje specjalne systemy dla osób niedosłyszących, niewidomych i słabowidzących, a nasi studenci otrzymują wsparcie finansowe w trakcie studiów. Dodatkowo, mają możliwość aktywnego udziału w wielu imprezach z życia uczelni, np. „Juwenalia bez barier”, czy turniej goalball.

Mamy również propozycję dla miłośników podróży, którzy marzą o zasmakowaniu kultury innego kraju. Zachęcamy do udziału w programie Erasmus+, który oferuje nie tylko studia za granicą, ale również praktyki w zagranicznych firmach. Nasza uczelnia współpracuje z ponad 150 uczelniami z zagranicy, m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Czech, Słowacji, Litwy, Francji, Niemiec, Finlandii, Włoch, Turcji czy Węgier.

Studiując na UKW możesz wybrać też program wymiany MOST i przekonać się, jak wyglądają studia na innych polskich uczelniach.

Do atutów naszej uczelni zaliczyć można również samo miasto, w którym się  znajduje. Bydgoszcz tak jak UKW – stale się rozwija, co doceniają zarówno mieszkańcy, jak i przyjezdni. Nasze miasto, jako jedyne w Polsce, zostało wytypowane w plebiscycie 20 najlepszych europejskich miast. Uzyskało również 10. miejsce w rankingu Najlepszego Europejskiego Celu Podróży 2020. Spacer wzdłuż malowniczo położonej Brdy, relaks na Wyspie Młyńskiej, a może rekreacja w Myślęcinku? W wolnym czasie gród nad Brdą ma coraz więcej do zaoferowania.

Na UKW nie będziesz się nudził, nasz terminarz wypełniają konferencje, szkolenia, debaty, wykłady i spotkania ze znanymi osobistościami świata nauki, biznesu i mediów. W gronie naszych gości znaleźli się m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Janina Ochojska, Adam Bodnar, prezydent Bronisław Komorowski, minister Radosław Sikorski, prof. Grzegorz Kołodko, ks. Adam Boniecki oraz wielu innych.

Jesteś spoza Bydgoszczy? Sprawdź nasze akademiki, które łączą w sobie przystępną cenę z dobrą lokalizacją, w pobliżu centrum miasta i uczelnianego kampusu.

Dołącz do nas! Let’s go! Wejdź na rekrutacja.ukw.edu.pl, zarejestruj się i rozpocznij w październiku studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy!

2_grafika_900_600

 


Powiązane treści