Bydgoszcz
0C
92% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 1 • L -1
1C
Pt
4C
Sob
5C
Nd
6C
Pon
9C
Wt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeStudniówki 2018: Zespół Szkół Gastronomicznych [ZDJĘCIA]
03.02.2018 | 23:47

Studniówki 2018: Zespół Szkół Gastronomicznych [ZDJĘCIA]

- Nadszedł wreszcie ten dzień, właściwie wieczór długo wyczekiwany. – zwróciła się do uczniów dyrektor ZSG Danuta Gaczkowska.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

W tradycję polskiej szkoły, studniówka w pisała się, jako najpiękniejszy bal, który odbywa się 100 dni przed maturą. Jest to bal niepowtarzalny, jedyny, długo pamiętany. Studniówka to w pewnym sensie magiczny rytuał, mający zapewnić szczęście i powodzenie na nowym etapie życia. Dlatego łączy się z nią wiele przesądów. To przekraczanie umownej granicy dorosłości.

Gdy patrzę dzisiaj na was, to widzę na tej sali już nie tylko młodzież, lecz pełnych nadziei, gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. Studniówka to czas zabawy, to okazja, żebyśmy razem spędzili beztrosko i wesoło noc. To chyba pierwsza taka noc w życiu, kiedy uświadomicie sobie, że nie jesteście już dziećmi. I nie chodzi tu tylko wygląd: garnitur, piękna suknia, modna fryzura. Mam poczucie, że dojrzeliście do tego, żeby mierzyć się ze światem, ze swoimi marzeniami. Nie mogę Wam obiecać, że będzie to łatwe, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Dzisiejszy wieczór niech będzie początkiem przedmaturalnej wędrówki.

Życzę Wam, aby ten nadchodzący czas był przez Was efektywnie wykorzystany. Niech będzie czasem waszego osobistego rozwoju.

Życzę wspaniałego, niepowtarzalnego balu, wspominanego z łezką w oku przez długi czas, nawet przez całe życie…

Poloneza czas zacząć…

 


Powiązane treści