Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiSucha karma dla psów – jak wybrać najlepszą?
pies bydgoszcz
22.07.2019 | 12:50

Sucha karma dla psów – jak wybrać najlepszą?

Na zdjęciu:

Fot.

Karmienie zwierząt jest równie ważne, jak właściwe odżywianie człowieka. Karmiąc swojego podopiecznego, możesz dbać o jego rozwój i zdrowie, albo wręcz przeciwnie. Niestety producenci wielu karm dla psów oraz innych zwierząt nie ułatwiają ich właścicielom zadania. Dlatego podpowiadamy, jak wybierać, na co zwracać uwagę i jak nie dać się złapać na marketingowe hasła. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, bo niektórzy producenci karm doszli do mistrzostwa w kolorowaniu rzeczywistości.

  1. Skład przede wszystkim
  2. Czego unikać?
  3. Co powinno i może znaleźć się w składzie suchej karmy dla psa?
  4. Postaw na świeżość!

Skład przede wszystkim

Nie oceniaj po pięknym zdjęciu psa i kilku wyróżnionych hasłach umieszczonych na opakowaniu. Mogą one mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością. Prawdziwą wiedzę o tym, z czego zrobiona została sucha karma, którą zamierzasz zakupić, jest skład znajdujący się na odwrocie opakowania. Jednak, żeby nie było tak prosto, tutaj także możesz się spotkać z kreatywnymi zabiegami marketingowców. Dlatego na początek kilka podstawowych rad – co w tym składzie powinno być, a czego należy się wystrzegać.

Czego unikać?

Zanim zaczniesz się zagłębiać w dane dotyczące ilości mięsa i innych odżywczych składników, zwróć uwagę, czy nie ma tam sztucznych barwników i dodatków smakowych. Twoją czujność powinny wzbudzić także nazwy BHS, BHT i etoksyquina – mają one działanie rakotwórcze. Źródłem białka zwierzęcego nie powinny być w składzie przede wszystkim tzw. „produkty uboczne”. Wątpliwości co do jakości karmy powinna wzbudzić również duża ilość kukurydzy. Badania pokazują, że wzbudza ona niepokój u psów, a u niektórych wywołuje alergię.

Co powinno i może znaleźć się w składzie suchej karmy dla psa?

Przede wszystkim pierwsze dwa składniki w składzie karmy koniecznie powinny być mięsem. Pamiętaj, że kolejność w składzie odpowiada ilości danego składnika w całości produktu. Mięsa powinno być około 30-50%. To mit, że powinno być go jak najwięcej, liczą się bowiem także inne składniki odżywcze, to one powinny wypełniać drugą część karmy. Ważne również, aby karma była dostosowana do wieku zwierzęcia. Nigdy karma dla dorosłego zwierzęcia nie będzie optymalnym rozwiązaniem dla szczeniaka i na odwrót. Warto więc zwracać uwagę na dane na opakowaniu. Nie wierz także w istnienie karmy uniwersalnej, która będzie spełniać potrzeby każdego psa. Taka karma nie istnieje.

Postaw na świeżość!

Nie musisz się natomiast obawiać naturalnych konserwantów. Tokoferol (czyli właściwie witamina E) oraz kwas askorbinowy (czyli właściwie witamina C) to bezpieczne i naturalne składniki karmy dla psów, które zapewniają jej świeżość. A skoro już o świeżości mowa. Jest to jeszcze jeden istotny aspekt, który powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając karmę dla psów. Otwarte worki w sklepach zoologicznych to dobry pomysł na zakup małych próbek i testowanie nowych smaków przez psa. Jeśli jednak decydujesz się na konkretną karmę, kup zamknięty i szczelny worek z pożywieniem dla psa. Suche karmy dla psa znajdziesz na https://zooart.com.pl/pol_m_Psy_Karma-dla-psow_Karma-bytowa-dla-psow_Sucha-karma-dla-psow-1345.html. Karma nie będzie w nieskończoność świeża, szczególnie jeśli użyte są w niej naturalne konserwanty, a nie szkodliwe dla psa sztuczne substancje. Jeśli chcesz zapewnić swojemu psu zdrowe i smaczne pożywienie, wybieraj tylko te karmy, które mają naturalne składniki i są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu będziesz miał pewność, że twój pupil je naprawdę zdrowe i wartościowe pożywienie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści