Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSukces bydgoskiej lekkoatletki! Powalczy w sobotę o medal mistrzostw Europy
09.08.2018 | 20:11

Sukces bydgoskiej lekkoatletki! Powalczy w sobotę o medal mistrzostw Europy

Zawodniczka Budowlanego KS Bydgoszcz wygrała swój bieg półfinałowy na mistrzostwach Europy w Berlinie.

Na zdjęciu: Iga Baumgart-Witan wygrała swój bieg półfinałowy na 400 metrów.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Iga Baumgart-Witan pobiegnie w sobotnim finale biegu na 400 metrów.

Polka wystąpiła w drugim biegu półfinałowym. Startująca z siódmego toru bydgoszczanka wygrała swój bieg, a jej czas 51.35 sek., to jej rekord życiowy. Ten wynik dał jej awans do sobotniego finału. – Udało się poprawić ten wynik, wiedziałam, że jestem w dobrej dyspozycji. To nie był bieg perfekcyjny, muszę się mniej denerwować przed biegiem, a resztę przeanalizuję z trenerką. Muszę popracować nad pierwszą częścią dystansu – powiedziała zawodniczka BKS-u w rozmowie z reporterem TVP Sport.

Ze zmiennym szczęściem startowały dwie inne nasze reprezentantki. Małgorzata Hołub-Kowalik odpadła w pierwszym półfinale, zajmując w nim piąte miejsce. Justyna Święty-Ersetic z czasem 51.24 sek. okazała się najlepsza w trzecim półfinałowym biegu.

Finał biegu na 400 metrów zaplanowano na sobotni wieczór. W sobotę ma odbyć się również finał sztafety 4 x 400 m, a organizatorzy zaplanowali go półtorej godziny po finale indywidualnej rywalizacji. Przypomnijmy, że w piątek odbędzie się finał biegu na 1500 m mężczyzn z udziałem biegacza Zawiszy Marcina Lewandowskiego, a w niedzielę walka o medale odbędzie się w rywalizacji tyczkarzy, gdzie na starcie będzie Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz).


Powiązane treści