Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaSukces naukowców UTP. Podczas międzynarodowej imprezy
28.06.2017 | 10:00

Sukces naukowców UTP. Podczas międzynarodowej imprezy

Pracownicy uczelni zostali nagrodzeni za swoje wynalazki.

Na zdjęciu: Regionalne Centrum Innowacyjności znajduje się na terenie kampusu UTP.

Fot. archiwum

Złote i srebrne medale trafiły do pracowników naukowych Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w konkursie INTARG, organizowanym w ramach Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG ( International Invention and Innovation Show INTARG 2017). Nagrody przyznano za stworzone wynalazki. 

Coroczne, organizowane od 10 lat, targi służą promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług z różnych branż i dziedzin. W wydarzeniu uczestniczą przedstawiciele nauki, biznesu oraz podmiotów wspomagających i finansujących badania i rozwój, którzy wspólnie zastanawiają się nad transferem prezentowanych rzeczy do przemysłu oraz innowacji już wdrożonych i wprowadzonych na rynek.

W ramach targów organizowanych jest konkurs INTARG, którego celem jest nagrodzenie najlepszych wynalazków i innowacji. „Główne kryteria oceny przedstawionych rozwiązań to: poziom innowacyjności, zapotrzebowanie rynku na dany produkt, porównanie z odpowiednikami światowymi, poziom zaawansowania – gotowości technicznej TRL, możliwości wdrożenia i komercjalizacji, efekty ekonomiczne i społeczne” – czytamy na stronie organizatora, czyli Fundacji Haller Pro Inventio.

Wśród nagród przyznawanych przez jury znajdują się między innymi złote, srebrne i brązowe medale. To właśnie takie nagrody trafiły do reprezentantów UTP. Otrzymali je:

  • Złoty medal za wynalazek „Machine for rehabilitation of lower limbs especially ankle joint” (Maszyna do rehabilitacji kończyn dolnych zwłaszcza stawu skokowego) zdobyli prof. dr hab. inż. Bogdan Ligaj, dr inż. Łukasz Pejkowski, dr inż. Mateusz Wirwicki,
  • Srebrny medal za wynalazek „Pellet burner for an industrial furnace and its operation principle” (Palnik na pellet do pieca przemysłowego i sposób działania palnika) zdobyli prof. dr hab. inż. Bogdan Ligaj, mgr inż. Marek Szymczak,
  • Srebrny medal za wynalazek „Ballast bread resistant to digestive enzymes and bread making metod” (Chleb balastowy oporny na działanie enzymów trawiennych oraz sposób wytwarzania chleba) zdobyły dr Joanna Cieślewicz, mgr inż. Katarzyna Koczwara,
  • Złoty medal za wynalazek „Saline soil reclamation metod” (Sposób rekultywacji gleb zasolonych) zdobyła dr Joanna Cieślewicz.

Podobne wpisy

Powiązane treści