Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sukces szpitala Jurasza. Przeprowadzono w nim pierwszy w regionie nowatorski zabieg

Dodano: 27.10.2022 | 16:25

Na zdjęciu: Czwartkowy zabieg sprawił, że Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Pododdziałem Audiologii i Foniatrii Szpitala Uniwersyteckiego pod kierownictwem prof. Wróbla będzie mogła oferować swoim pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania medyczne w zakresie leczenia zaburzeń słuchu.

Fot. mat. prasowe

Ogromna szansa dla pacjentów tracących słuch! Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr Antoniego Jurasza w Bydgoszczy, jako pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim, a drugi w Polsce rozpoczyna program leczenia niedosłuchów przewodzeniowych i mieszanych przy pomocy nowatorskiego aktywnego implantu kostnego.

W czwartek, 27 października w lecznicy im. Jurasza w Bydgoszczy prof. Maciej Wróbel wraz z zespołem specjalistów wykonał pierwsze w województwie i jedne z pierwszych w Polsce implantacji wszczepienia innowacyjnego implantu słuchowego z piezoelektrykiem. Ta przełomowa metoda wpłynie na poszerzenie dotychczasowych metod leczenia niedosłuchów u pacjentów.

Rozwiązanie opracowane przez firmę Cochlear zbudowane jest z aktywnego elementu, który chirurdzy wszczepiają pod skórę w struktury ucha. Implant OSI200 jest wyjątkowy, ponieważ źródłem drgań jest przetwornik piezoelektryczny – jedyny w swoim rodzaju. Dzięki jego zastosowaniu implanty cechują się bardzo dobrą jakością dźwięku oraz wysoką niezawodnością – wyjaśnia Marta Laska, specjalistka ds. PR szpitala Jurasza.

NEWS DNIA: Dawna dyrekcja kolei przy Dworcowej sprzedana!

System aktywnego implantu kostnego Osia2 poza elementem wszczepialnym, składa się z miniaturowego procesora dźwięku – części zewnętrznej, ukrytej miedzy włosami pacjenta. To właśnie procesor dźwięku odpowiednio przetwarza informacje i zamienia na cyfrowy sygnał, który następnie trafia do aktywnego przetwornika z elementem piezoelektrycznym. W implancie OSI200 powstają wibracje, które pacjenci odbierają, jako dźwięki otoczenia i mowy.

Czwartkowy zabieg sprawił, że Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej z Pododdziałem Audiologii i Foniatrii Szpitala Uniwersyteckiego pod kierownictwem prof. Wróbla będzie mogła oferować swoim pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania medyczne w zakresie leczenia zaburzeń słuchu. – Tak działające urządzenie łączy technologię znaną z implantów ślimakowych oraz implantów na przewodnictwo kostne. Nowe urządzenie istotnie różni się od dotychczas stosowanych w takich przypadkach rozwiązań. Zapewnia ono bowiem doskonałą jakość dźwięku, a jednocześnie pozbawione jest elementu przechodzącego przez skórę. Cechuje się więc wysoką estetyką, a ryzyko infekcji w okolicy implantu ograniczone jest do minimum – podkreśla prowadzący zabieg.

System aktywnego implantu kostnego Osia2 może pomóc pacjentom z niedosłuchem przewodzeniowym, niedosłuchem mieszanym oraz jednostronną głuchotą odbiorczą (single-sided deafness, SSD). Jest też wskazany dla pacjentów do operacji obustronnych. Leczenie zaburzeń słuchu tego typu implantem jest w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Coraz więcej osób zmaga się z problemami niedosłuchu, dlatego zaoferowany nowy sposób leczenia w naszej klinice będzie szansą na powrót pacjentów do świata dźwięków, dzięki czemu pacjenci nie będą skazani na życie w ciszy – dodaje prof. Wróbel.

CZYTAJ TAKŻE: Wielka inwestycja szpitala Jurasza. Placówka otrzymała wielomilionowe dofinansowanie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments