Opady
Wiatr: 6km/h SW
H 12 • L 9
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSukces żużlowca Polonii. Triumfował w turnieju Grand Prix na długim torze
Żużel_Polonia-Krosno_SG (54)
20.08.2018 | 19:46

Sukces żużlowca Polonii. Triumfował w turnieju Grand Prix na długim torze

Francuz ma dużą szansę na tytuł, ale jego przewaga w klasyfikacji generalnej nad rywalami nie jest wysoka.

Na zdjęciu: Dimitri Berge (kask czerwony) wygrał turniej Grand Prix na długim torze.

Żużlowiec bydgoskiej Polonii Francuz Dimitri Berge wygrał czwartą, przedostatnią rundę cyklu Grand Prix na długim torze.

Na torze w Eenrum, Berge zgromadził 22 punkty (2,3,4,3,3,3,4). Żużlowiec bydgoskiego klubu wygrał dwa wyścigi, ale był najlepszy w tym decydującym. W finale wyprzedził swojego rodaka Matthieu Tressarieu, Brytyjczyka Jamesa Shane’a, Niemca Martina Smolinskiego i innego żużlowca z Wielkiej Brytanii Chrisa Harrisa.

Przed ostatnią rundą zmagań, która 30 września odbędzie się w niemieckim Muhldorfie, zawodnik Polonii ma trzy punkty przewagi w generalce nad Tressarieu i Smolinskim. W Grand Prix na długim torze w jednym biegu startuje pięciu zawodników i jest też inny system punktowania (4-3-2-1-0).