Wiatr: 5km/h S
H 6 • L 5
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSukces żużlowca Zooleszcz Polonii. Został mistrzem świata!
Dimitri Berge - SF
23.09.2019 | 22:12

Sukces żużlowca Zooleszcz Polonii. Został mistrzem świata!

Na zdjęciu: Dimitri Berge był w sezonie 2019 jednym z kluczowych zawodników Zooleszcz Polonii Bydgoszcz i walnie przyczynił się do awansu zespołu do Nice I Ligi Żużlowej.

Końcówka sezonu żużlowego niezwykle udana dla Dimitri Berge. Francuz w niedzielę został mistrzem świata na długim torze.

O tytuł mistrzowski Francuz rywalizował z Niemcem Martinem Smolinskim, którego przed ostatnim turniejem, a ten odbył się w Roden, wyprzedzał o zaledwie jeden punkt w klasyfikacji generalnej.

Turniej ułożył się jednak po myśli Berge. W fazie zasadniczej, zawodnik bydgoskiej Polonii okazał się najlepszy w czterech wyścigach, zaś w piątym musiał uznać wyższość wspomnianego już Smolinskiego. Niemiec w półfinale został wykluczony, bo – zdaniem sędziego – spowodował upadek rodaka Berge, Matthieu Tressarieu. Sam Berge wygrywając swój bieg półfinałowy, przypieczętował triumf w klasyfikacji końcowej.

Zawody w Roden wygrał Niemiec Lukas Fienhage, który w finale wyprzedził Berge, Czecha Josefa Franca, Francuza Tressarieu i wspomnianego już Smolinskiego. W końcowej klasyfikacji mistrzostw świata na długim torze, Berge zapisał na swoim koncie 121 pkt. Drugiego Smolinskiego wyprzedził o 8, a trzeciego Tressarieu o 20 punktów.