Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIŚwiąteczna atmosfera coraz bardziej zauważalna. W ten weekend jarmarki i koncerty
16.12.2016 | 13:18

Świąteczna atmosfera coraz bardziej zauważalna. W ten weekend jarmarki i koncerty

Przed nami ostatni przedświąteczny weekend.

Na zdjęciu: W Bydgoszczy i okolicach odbędą się świąteczne jarmarki.

Fot. archiwum

W najbliższy weekend bydgoszczanie będą mogli poczuć świąteczną atmosferę. W okolicy nie zabraknie jarmarków, koncertów kolęd i innych bożonarodzeniowych atrakcji.

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku odbędzie się w ten weekend. Zarówno w sobotę i w niedzielę będzie można zakupić ręcznie wykonaną biżuterię, ozdoby świąteczne czy miody, produkty regionalne i tradycyjne świąteczne potrawy. Jarmark będzie odbywał się w godz. 11-17.

Produkty wytworzone przez lokalnych twórców będzie można też kupić przy ul. Gdańskiej 22, gdzie w sobotę (od 16 do 20) odbędzie się „Kobiektyw – Przestrzeń Rozwoju Kobiet”.  W niedzielę od 10 do 14 na ulicy Długiej trwać będzie „Długa Niedziela Handlowa” [CZYTAJ WIĘCEJ], a na 16 i 18:30 Miejskie Centrum Kultury zaprasza na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie”.

W sobotę w Starym Fordonie odbędzie się „Starofordońska Wigilia pod gołym niebem. Od rana na rynku trwać będzie jarmark świąteczny, któremu towarzyszyć będą występy kolędników i przedstawienia jasełkowe, a wigilia rozpocznie się o godz. 14.


Powiązane treści