Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Świąteczna opieka zdrowotna

Dodano: 23.12.2015 | 21:00

Zobacz, które placówki NFZ są otwarte w święta.

Na zdjęciu: Wizyta u lekarza może być niezbędna także w święta.

Fot. wolny dostęp

Masz gorączkę, boli cię brzuch, nie czujesz się najlepiej… – tak może być w święta. Jednak w te dni także możesz skorzystać z pomocy lekarza.

W Bydgoszczy są cztery miejsca, które świadczą nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Każdy rejon miasta jest podpięty pod jeden z tych punktów, w których można skorzystać z pomocy lekarskiej i pielęgniarskiej.

– NZOZ Centrum medyczne IKAR w Bydgoszczy (ul. Szubińska 32): Górzyskowo, Prądy, Biedaszkowo, Bilice, Wilczak, Jary, Błonie, Szwederowo, Białe Błota, Miedzyń.
NZOZ „Zdrowie dla Ciebie” w Bydgoszczy (ul. Ogrody 21):Wypaleniska, Łęgnowo II, Łęgnowo I, Czersko Polskie, Kapuściska, Wyżyny, Glinki, Brdyujście, Zimne Wody, Wzgórze Wolności, Babia Wieś, Nowa Wieś Wielka, Siernieczek, Solec Kujawski Miasto, Solec Kujawski Gmina.
Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych W Bydgoszczy (ul. Markwarta 4-6): Opławiec, Smukała, Piaski, Rynkowo, Osowa Góra, Flisy, Czyżkówko, Jachcice, Okole, Bocianowo, Śródmieście, Bartodzieje, Skrzetusko, Bielawy, Leśne, Zawisza, Sicienko.
MEDIC SP. Z O. O. (ul. Łochowskiego 7A): Fordon, Las Gdański, Bydgoszcz Wschód, Osielsko, Myślęcinek, Dobrcz, Dąbrowa Chełmińska.

Te miejsca będą otwarte przez cały czas od 24 grudnia od godz. 18:00 do godz. 8:00 w poniedziałek 28 grudnia. Udać się do nich można np. w przypadku złego samopoczucia lub zatrucia.

Inaczej trzeba postąpić w nagłych zdarzeniach skutkujących urazami. Wtedy należy przybyć do wybranego szpitala i zgłosić się do izby przyjęć. Można skorzystać także ze szpitalnego oddziału ratunkowego. Wszystkie szpitale w Bydgoszczy będą czynne w okresie świątecznym.