Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
58% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 16 • L 13
16C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacja„Świąteczny PaTefon”
08.12.2015 | 15:25

„Świąteczny PaTefon”

Filmowo, wokalnie, tanecznie i teatralnie przebiegało spotkanie młodzieży realizującej ogólnopolski program profilaktyki "Pat".

Na zdjęciu: "Świąteczny Patefon" zorganizował Zespół Szkół w Solcu Kujawskim

Fot. Stanisław Gazda

Solec Kujawski. „Świąteczny PaTefon”- to spotkanie młodzieży ze szkół i placówek z województwa kujawsko-pomorskiego realizującej ogólnopolski program profilaktyki „PaT”, czyli „Profilaktyka a Ty”.

Małgorzata Niedźwiecka – dyrektor Zespołu Szkół w Solcu Kujawskim: – Mamy to szczęście, że po raz drugi zostaliśmy poproszeni przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświat Jolantę Metkowską o zorganizowanie „Świątecznego Patefonu” – będącego częścią akcji „Profilaktyka a Ty” – polegającego na prezentacji przez dzieci i młodzież z różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa kujawsko pomorskiego, swoich pasji i talentów: filmowych, wokalnych, tanecznych i aktorskich. Głównym zamysłem tej imprezy jest integracja społeczności „PaTowskiej”, świąteczne przesłanie dla życia bez uzależnień, udowodnienie, że można spędzać czas pożytecznie i bez używek.

Na scenie zaprezentowało się dziewięć zespołów: Przedszkole Samorządowe Gminy Inowrocław w Jaksicach, Bursa nr 1 im. Sułczyńskiej w Bydgoszczy, Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie, II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi ze Strzelna, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Toruniu oraz Zespół Szkół w Czernikowie.

Zespół Szkół w Solcu Kujawskim nieprzypadkowo powtórnie wybrany został na gospodarza tej imprezy. W tej właśnie szkole realizowany jest program „Szkoła z Charakterem”, którego misją jest wdrażanie Kodeksu Wartości Moralnych wśród młodzieży, takich jak: szacunek, przyjaźń, miłość, odpowiedzialność, uczciwość, mądrość, pokora, odwaga, sprawiedliwość i humor. Wartości te popularyzowane są w szkole m.in. poprzez organizowanie apeli, przygotowywanie scenariuszy uroczystości poświęconych tym cechom i walorom.

W soleckim Zespole Szkół funkcjonuje również wolontariat „Promyk Nadziei”, który od wielu lat zachęca młodzież do działania dla dobra drugiego człowieka. Opiekunowie na co dzień starają się uświadamiać młodym ludziom, jak ważną rolę w życiu odgrywa świadome i dobrowolne pomaganie innym osobom. Ale nie są to tylko słowa. W ślad za nimi idą czyny: pomoc dzieciom niepełnosprawnym, współpraca z Klubem dla Mam, wspieranie działań Caritasu, Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej oraz współpraca z Fundacją Sue Ryder.

 

 


Powiązane treści