Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Świąteczny weekend na drogach regionu. Zginęły trzy osoby

Dodano: 02.04.2024 | 10:56

Na zdjęciu: Podczas ostatnich czterech dni policjanci zatrzymali do kontroli aż 71 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

Fot. KMP Bydgoszcz

Podczas długiego świątecznego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do dziewięciu wypadków drogowych, w których niestety zginęły trzy osoby, a osiem zostało rannych.

Podczas minionego świątecznego weekendu (29 marca – 1 kwietnia) na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do dziewięciu wypadków drogowych, w których zginęły trzy osoby, a osiem zostało rannych. W piątkowy wieczór na drodze wojewódzkiej nr 554 motocyklista zderzył się z samochodem osobowym i zginął na miejscu, a w sobotę, 30 marca na parkingu marketu w Inowrocławiu kierowca śmiertelnie potrącił dwulatka. Do trzeciego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (1 kwietnia) – w wyniku czołowego zderzenia na trasie Szubin – Kcynia zginęła jedna osoba.

Podczas ostatnich czterech dni policjanci zatrzymali do kontroli aż 71 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach. Okazało się, że głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności – dodaje podkom. Remigiusz Rakowski, specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments