Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
90% wilgotność
Wiatr: 8km/h WSW
H 2 • L 1
6C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
6C
Nd
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleŚwiąteczny weekend na drogach w Kujawsko-Pomorskiem. Okiem policjantów
policja_trzeźwy_kierujący_kontrole
18.04.2017 | 10:15

Świąteczny weekend na drogach w Kujawsko-Pomorskiem. Okiem policjantów

W działaniach "Bezpieczny Weekend" uczestniczyło 2409 policjantów.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 63 pijanych kierowców.

Fot. archiwum

7 wypadków, 2 ofiary śmiertelne, 8 rannych oraz 63 pijanych kierowców – taki jest bilans świątecznego weekendu na drogach w województwie kujawsko-pomorskim. Działania „Bezpieczny Weekend” rozpoczęły się w piątek po południu, a zakończyły w wielkanocny poniedziałek. 

Na czym polegała ta akcja? – Podczas akcji „Bezpieczny Weekend” policjanci sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, prędkość z jaką się poruszali, kontrolowali stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia. Sprawdzali także prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach oraz to czy danym autem podróżuje adekwatnie do miejsc odpowiednia ilość osób, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Zwracali uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych – informuje Kamila Ogonowska z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

W działaniach „Bezpieczny Weekend” uczestniczyło 2409 policjantów , wspomaganych przez 101 funkcjonariuszy innych służb. Na drogach naszego województwa doszło do 7 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 8 zostało rannych. Ponadto policjanci zatrzymali 63 pijanych kierowców.


Powiązane treści