Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaŚwietna akcja drogowców. Wyjątkowe zdjęcia ozdobią przystanki [ZDJĘCIA]
21.11.2016 | 18:50

Świetna akcja drogowców. Wyjątkowe zdjęcia ozdobią przystanki [ZDJĘCIA]

- Fotografie poprawią estetykę miejsc dla pasażerów - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Na zdjęciu: Tramicus produkcji Pesy podczas jazdy ulicą Focha.

Fot. Eryk Dominiczak

Zdjęcia trzech pasjonatów fotografii i bydgoskiej komunikacji miejskiej ozdobią przystanki tramwajowe i autobusowe. Pierwsze estetyczne plansze pojawiły się już na terenie miasta.

Stare podkłady były mało estetyczne. Szczególnie ich rewers, pokryty białą farbę, szybko ulegał zabrudzeniu – przyznaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. I dodaje, że drogowcy właśnie rozpoczęli proces ujednolicania wspomnianych podkładów. O ile od strony pasażerów wywieszone będą nadal tradycyjne, papierowe wersje rozkładów jazdy, o tyle z tyłu pojawią się zdjęcia taboru poruszającego się po bydgoskich ulicach i torach.

ZOBACZ TAKŻE: Rozkład jazdy ZDMiKP w Bydgoszczy

Zdjęcia są utrzymane w dwóch tonacjach – w pełnym kolorze lub sepii. Na niebieskich wiatach osadzone będą te pierwsze, te drugie spotkamy na konstrukcjach w kolorze brązowym. – Konsekwentnie zaprezentujemy na przystankach tramwajowych – fotografie tramwajów, a na autobusowych – autobusów – wyjaśnia Kosiedowski.

W ubiegłym tygodniu drogowcy zainstalowali plansze ze zdjęciami w ponad trzydziestu miejscach, między innymi przy dworcu Bydgoszcz Główna, na ulicy Marszałka Focha oraz Adama Mickiewicza. Docelowo ma ich być jednak aż pięciokrotnie więcej. – Do końca roku wymienimy jeszcze 64 podkłady. Pozostałe – w pierwszym kwartale przyszłego roku – podsumowuje rzecznik ZDMiKP.


Powiązane treści