81% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 13 • L 9
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚwietna trzecia kwarta. Artego wygrało w Krakowie!
Energa Basket Liga Kobiet_ Artego Bydgoszcz-Wisła Can-Pack Kraków_ Artego Arena Bydgoszcz_ SF, JS (12)
17.03.2019 | 07:46

Świetna trzecia kwarta. Artego wygrało w Krakowie!

To siedemnasta wygrana Artego w tym sezonie i dziesiąta w meczu wyjazdowym.

Na zdjęciu: Elżbieta Międzik (z piłką w ręku) i Dragana Stanković ponownie poprowadziły bydgoską drużynę do zwycięstwa. Serbka w Krakowie zanotowała również dziesięć zbiórek.

Trwa znakomita passa koszykarek Artego w Energa Basket Lidze. Podopieczne Tomasza Herkta odniosły siedemnastą wygraną w tym sezonie, pokonując na wyjeździe Wisłę Can-Pack Kraków.

Artego znakomicie w tym sezonie spisuje się w meczach wyjazdowych. Triumf pod Wawelem był dziesiątym, jakie wicemistrzynie kraju odniosły na parkiecie przeciwnika.

INFORMACJE Z ARTEGO I ASTORII W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Początek spotkania wcale nie wskazywał na wygraną bydgoszczanek. Miejscowe zaczęły od prowadzenia (2:0, 4:0, 8:4), a gdy zza linii 6,75 m trafiła Ziętara, a potem spod kosza jeszcze Rodriguez i Russell, to przewaga Wisły Can-Pack wzrosła do sześciu punktów (15:9). Bydgoskim koszykarkom udało się w końcówce zbliżyć się na jeden punkt straty (16:17), gdy w końcowych fragmentach pierwszej kwarty dwukrotnie skutecznie rzuciła Ziomara Morrison. Na początku drugiej kwarty, to Artego odskoczyło na sześć punktów (26:20), po trafieniach Poboży, Radocaj, Szott-Hejmej i Stanković. Na niespełna dwie i pół minuty przed końcem pierwszej połowy było 32:25 dla bydgoskiej drużyny, ale tej przewagi Artego nie zdołało obronić. W końcówce dwukrotnie za trzy punkty trafiła Conde, a z półdystansu jeszcze Rodriguez i na przerwę to Wisła schodziła z trzypunktową zaliczką (35:32).

Kluczowa dla losów spotkania w hali w Krakowie była trzecia kwarta. Bydgoszczanki od samego początku imponowały skutecznością w rzutach z gry, co przełożyło się na wypracowanie siedmiu punktów przewagi (44:37), po celnym rzucie Morrison. Na dwie minuty przed końcem tej części gry, zrobiło się nawet 55:41 dla Artego, po punktach Alexis Hornbuckle. Krakowianki nie miały pomysłu na powstrzymanie rozpędzonych bydgoszczanek, które trzecią kwartę wygrały 25:11, a wysoko wypracowanej przewagi tym razem już nie roztrwoniły i zasłużenie wygrały pod Wawelem różnicą dziesięciu punktów (69:59).

W następnej kolejce, bydgoski zespół podejmie przed własną publicznością Ślęzę Wrocław (niedziela, 24 marca). Początek spotkania w Artego Arenie o 17:00.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – 23 KOLEJKA – 16.03.2019 R.
WISŁA CAN-PACK KRAKÓW – ARTEGO BYDGOSZCZ 59:69 (17:16, 18:16, 11:25, 13:12)

WISŁA CAN-PACK: Russell 14 (9 zb.), Conde 12 (2×3, 5 zb.), Rodriguez 11 (1×3, 5 as.), Ziętara 5 (1×3), Żurowska-Cegielska 2 – Canada 13 (1×3, 5 str.), Araujo 2, Jakubiuk.

ARTEGO: Morrison 15 (8 zb.), Stanković 14 (10 zb.), Międzik 13 (3×3), Szott-Hejmej 11 (1×3), McBride – Radocaj 10 (7 as.), Poboży 4, Hornbuckle 2.

Sędziowali: Maciej Kotulski, Karina Kamińska, Grzegorz Czajka.
Komisarz Basket Ligi Kobiet: Ryszard Łabędź.
Widzów: 1100.