86% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 2
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚwietny początek nowego roku! Wygrana za trzy punkty siatkarek Pałacu
Liga Siatkówki Kobiet_ Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz-ŁKS Commercecon Łódź_ Ewelina Krzywicka - Zuzanna Efimienko-Młotkowska_ SF
04.01.2019 | 19:42

Świetny początek nowego roku! Wygrana za trzy punkty siatkarek Pałacu

Bydgoskie siatkarki wygrały ósmy mecz w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: W decydującej akcji pierwszego seta, Ewelina Krzywicka zablokowała atak ze środka Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej.

Siatkarki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz zrewanżowały się ŁKS-owi za porażkę z pierwszej kolejki tego sezonu. We własnej hali podopieczne Piotra Mateli wygrały 3:1.

Bydgoszczanki to jedno z największych zaskoczeń tego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet. Pałac plasuje się w czołowej piątce ligowej tabeli, a do tego podopieczne Piotra Mateli zapewniły sobie prawo występu w ćwierćfinale Pucharu Polski, a niebawem poznają w nim przeciwnika.

INFORMACJE Z PAŁACU I CHEMIKA W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

Na początek rundy rewanżowej do Łuczniczki przyjechały wicemistrzynie kraju ŁKS Commercecon Łódź. Pierwszy mecz tych dwóch drużyn w Łodzi rozstrzygnął się po tie-breaku, który na swoją korzyść rozstrzygnęły łodzianki.

Trzy sety były niezwykle zacięte i rozstrzygały się w końcówkach. Pierwszego Pałac wygrał 26:24, a drugiego ŁKS rozstrzygnął na swoją korzyść, po tym jak na blok rywalek nadziała się Gałucha, a asa serwisowego posłała Marta Wójcik. Trzeci set to walka punkt za punkt i dopiero w końcówce bydgoszczanki wypracowały sobie przewagę, głównie dzięki świetnej grze bloku oraz skończonych atakach ze środka przez Natalię Misiunę.

Decydujący czwarty set to popis gry bydgoszczanek, które mimo tego, że na początku odsłony przegrywały 1:3, to potem wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, która w pewnym momencie wynosiła dziesięć punktów (20:10)! Łodzianki miały ogromne problemy z wypracowaniem pierwszego ataku, a do tego swoją zagrywką przyjmujące ŁKS- u nękała Marta Ziółkowska.

W sobotę (12.01), bydgoski zespół zagra na wyjeździe z mistrzem kraju Chemikiem Police (18:00), a we własnej hali zaprezentuje się cztery dni później (16.01), kiedy podejmie Developres SkyRes Rzeszów (18:00).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 12. KOLEJKA – 4.01.2019 R.
BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ – ŁKS COMMERCECON ŁÓDŹ 3:1
(26:24, 25:27, 25:23, 25:16)

PAŁAC: Mazurek 5, Krzywicka 18, Misiuna 11, Gałucha 5, Polak-Balmas 26, Ziółkowska 8 oraz Jagła (libero), Fedusio 7.

ŁKS COMMERCECON: M. Wójcik 5, Bidias 8, Kwiatkowska 13, Bociek 18, A. Wójcik 8, Alagierska 8 oraz Strasz (libero), Korabiec (libero), Nichol, Wawrzyńczyk 2, Szczyrba, Efimienko-Młotkowska 4.

Sędziowali: Marek Heyducki, Grzegorz Sołtysiak.
Komisarz LSK: Sebastian Michalak.
Widzów: 1800.
MVP meczu: Patrycja Polak-Balmas (Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 12. KOLEJKI
BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 25:21)
DPD Legionovia Legionowo – Chemik Police 1:3 (17:25, 16:25, 25:18, 20:25)
Volley Wrocław – E.Leclerc Radomka Radom 1:3 (25:22, 25:27, 23:25, 18:25)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Developres SkyRes Rzeszów przełożony na 13 lutego 2019 r. (środa)
Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła przełożony na 13 marca 2019 r. (środa)