Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 7 • L 4
9C
Wt
10C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŚwietny start bydgoskiego biegacza w Oslo. Pobił rekord na dystansie jednej mili!
Marcin Lewandowski
13.06.2019 | 22:55

Świetny start bydgoskiego biegacza w Oslo. Pobił rekord na dystansie jednej mili!

Mityng z cyklu Diamentowej Ligi odbył się w stolicy Norwegii - Oslo.

Na zdjęciu: Marcin Lewandowski po biegu w Oslo miał powody do zadowolenia.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Dwóch zawodników bydgoskiego Zawiszy wzięło udział w czwartkowym mityngu z cyklu lekkoatletycznej Diamentowej Ligi, który rozegrano w Oslo.

Na starcie w stolicy Norwegii zobaczyliśmy tyczkarza Pawła Wojciechowskiego, zaś Marcin Lewandowski wystartował w biegu na dystansie jednej mili.

I to właśnie Lewandowski okazał się głównym bohaterem czwartkowych zmagań w Oslo. Zawodnik Zawiszy deklarował, że w każdy starcie daje z siebie maksimum możliwości i to potwierdził w biegu na jedną milę. Kluczowe były ostatnie metry, w których zawodnik Zawiszy wyprzedził czterech rywali i triumfował. Triumf to raz, ale czas w jakim to zrobił – 3:52,24 jest nowym rekordem kraju. Dość powiedzieć, że Marcin Lewandowski poprawił najlepszy rezultat na tym dystansie, jaki miał Bronisław Malinowski. Jego wynik – 3:55.04 przetrwał 43 lata!

Paweł Wojciechowski nadal jest w dobrej formie, choć w Norwegii na podium nie stanął. Tyczkarz bydgoskiego Zawiszy ukończył konkurs na piątym miejscu, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,71 m. Zwyciężył Amerykanin Sam Kendricks – 5,91 m, zaś drugi był Piotr Lisek – 5,81 m.

Wojciechowski będzie jednym z głównych bohaterów niedzielnego memoriału im. Janusza Kusocińskiego, który zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Na Śląsku zobaczymy też m.in. Igę Baumgart-Witan.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści