[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Święto kujawsko-pomorskiej policji w Bydgoszczy. Wręczono medale i odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe

Dodano: 28.07.2021 | 17:40

Na zdjęciu: Tegoroczne obchody święta policji odbyły się w Bydgoszczy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kujawsko-pomorscy policjanci świętowali w Bydgoszczy. Skromne obchody odbyły się w środę (28 lipca) w sali kinoteatru Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

Uroczystości w związku z trwającą pandemią miały kameralny charakter. Rozpoczęły się one mszą świętą w bydgoskiej Farze, którą sprawowali: administrator apostolski diecezji bydgoskiej bp Wiesław Śmigiel, kapelan kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy ks. Stanisław Kotowski oraz dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej ks. Wojciech Przybyła.


CZYTAJ WIĘCEJ: Nominacja generalska dla szefa kujawsko-pomorskiej policji


Kulminacyjny punkt obchodów miał miejsce w sali kinoteatru Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Najpierw odbył się uroczysty apel, a później wręczono policjantom i pracownikom policji odznaczenia i medale, a także nominacje na wyższe stopnie służbowe. – Z okazji święta policji na wyższe stopnie służbowe awansowało w całym województwie 1 233 policjantów – mówi rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz i precyzuje, że przyznanych zostało także 115 medali i odznaczeń dla policjantów i pracowników policji.

Wśród odznaczonych funkcjonariuszy jest komendant powiatowy policji w Sępólnie Krajeńskim, insp. Paweł Zawada. To on wraz z podinsp. Jackiem Pawłowskim z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przygotowali publikację „Martyrologia policjantów Policji Państwowej województwa pomorskiego”, która liczy ponad 600 stron. – Opisuje ona działalność Policji Państwowej ówczesnego województwa pomorskiego oraz przebieg zbrodni dokonanej przez okupantów niemieckich i sowieckich na policjantach tego województwa – precyzuje mł. insp. Chlebicz. Szefa sępoleńskich policjantów odznaczono Brązowym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas centralnych obchodów święta policji, które odbyły się w Warszawie na dziedzińcu w Belwederze.

W strukturach kujawsko-pomorskiej policji służy niemal 5 tysięcy funkcjonariuszy i 1 200 pracowników cywilnych. – Poza Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, w naszym regionie znajduje się 19 komend miejskich i powiatowych oraz 27 komisariatów i 35 posterunków policji – informuje biuro prasowe Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Święto kujawsko-pomorskiej policji w Bydgoszczy. Wręczono medale i odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments