Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
69% wilgotność
Wiatr: 8km/h SW
H 17 • L 15
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeŚwięto Policji: Medale, odznaczenia, awanse i dobre życzenia [ZDJĘCIA]
25.07.2017 | 14:25

Święto Policji: Medale, odznaczenia, awanse i dobre życzenia [ZDJĘCIA]

To dzięki nim możemy czuć się bezpieczni...

Zdjęcia: Stanisław Gazda

W tym roku Święto Policji wypadało wczoraj, 24 lipca. Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy jego obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów i modlitwy pod tablicą upamiętniającą policjantów poległych na Nieludzkiej Ziemi oraz tych, którzy zginęli w trakcie pełnienia służby. Kolejnym punktem świątecznych uroczystości było wręczenie medali, odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Wśród wręczanych trzydziestu pięciu medali były: złoty i srebrne Medale Za Zasługi Dla Policji oraz złoty, srebrne i brązowy Medale Za Długoletnią Służbę. Przyznane zostały także Odznaki Zasłużony Policjant. Wręczali je: Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. On też wręczał akty mianowania na kolejne stopnie policyjne i nagrody motywacyjne.

Złote Medale Za Długoletnią Służbę otrzymali: asp. szt. Gabriela Stypczyńska, Lucyna Kaczmarkiewicz i Aleksander Okupniak. Złoty Medale Za Zasługi Dla Policji wręczony został Burmistrzowi Tucholi, Tadeuszowi Kowalskiemu. Srebrnymi Odznakami Zasłużony Policjant odznaczeni zostali: podinsp. Piotr Kujawa i asp. sztab. Paweł Dominiak. Inspektorem Policji jest od dzisiaj dotychczasowy mł. insp. Artur Malinowski.

Zabierając głos wicewojewoda kujawsko-pomorski wyraził policjantom ogromny szacunek i uznanie dla ich zasług i osiągnięć służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego. Podziękował też za życzliwe wspieranie Policji przez samorządowców i osoby różnych profesji.


Powiązane treści