Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiRozrywka i kulturaŚwięto Śliwki już w ten weekend!
04.09.2020 | 13:10

Święto Śliwki już w ten weekend!

Na zdjęciu:

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Już w ten weekend wszyscy miłośnicy Święta Śliwki ponownie będą mogli spotkać się na jarmarku w Strzelcach Dolnych. Ze względu na pandemię organizatorzy wprowadzili kilka zmian.

Jak co roku uczestnicy będą mogli kupić powidła od lokalnych dostawców, ale także miody, nalewki, wina i sery. Miłośnicy sztuki także znajdą coś dla siebie. Na festynie rozstawione zostaną stoiska, na których będzie można podziwiać prace rzemieślników, artystów, dziewiarek, rzeźbiarzy i malarzy z naszego województwa. Co ciekawe, na jarmarku będą prezentowane też produkty z zagranicy – z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Azerbejdżanu, Turcji i Chorwacji, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali sektor rozrywki tj. dmuchańce, zjeżdżalnie, karuzele, baseny wodne, wata cukrowa i wiele innych słodkości. Będzie można pojeździć konno wierzchem jak i bryczką. Oczywiście nie może zabraknąć tramwaju wodnego, który będzie dowoził gości na rejsy statkiem po Wiśle. Kolejną ciekawostką będzie sektor antyków, na którym będzie można zakupić rożne ciekawe eksponaty z minionej epoki, stoiska roślin ogrodowych i dekoracji ogrodowych. Dla miłośników kuchni przygotowana została bogata oferta kulinarna.

Imprezę uatrakcyjniać będzie scena wypełniona zespołami ludowymi i kapelami: Cynamony Bydgoskie, Wesołe Antki z Gniewu, kapela Jurek Paterski + ferajna bydgoska, które będą prezentować polską kulturę ludową. Gminny Ośrodek Kultury zaprezentuje orkiestrę dętą oraz narodowe czytanie Katarynki Bolesława Prusa.

Jakie zmiany?

Ze względu  na trwającą sytuacje epidemiczną, organizatorzy wprowadzili kilka zmian. Stoiska wystawiennicze będą oddalone od siebie o min. 2 metry, wszelkie zasady profilaktyki zdrowotnej są dobrowolne, stoiska gastronomiczne będą dostępne z uwzględnieniem dwumetrowego odstępu między stolikami, a zgodnie z zaleceniami WHO – degustacje podczas jarmarku będą niemożliwe.

Dodatkowe kursy komunikacji

Specjalnie na to wydarzenie zostanie zwiększona liczba kursów linii międzygminnej nr 95. W dniach 5-6 września autobusy oznaczone tym numerem będą kursowały z częstotliwością co 20 minut w godzinach 12:00-20:00.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści