Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 13 • L 13
14C
Pt
18C
Sob
19C
Nd
18C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISynoptycy ostrzegają: Nad Bydgoszczą i regionem przejdą burze z gradem
burza bydgoszcz
20.06.2020 | 19:26

Synoptycy ostrzegają: Nad Bydgoszczą i regionem przejdą burze z gradem

Na zdjęciu: W sobotni wieczór nad regionem mogą przejść groźne burze.

Fot. archiwum

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przekazało ostrzeżenie pogodowe o burzach z gradem. Mają one wystąpić na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak informuje dyżurny synoptyk IMGW-PIB Marcin Czeczatka, znad Warmii i Mazur w kierunku północno-wschodnim przemieszcza się zorganizowana strefa chmur burzowych. Maksymalny opad zanotowano w Marianowie na Podlasiu 27,8 mm 2 godz.) i w Kaszunach na Warmii (25.4 mm w 1 godz.), a maksymalny poryw wiatru w Gołdapi – 65 km/h. W najbliższym czasie spodziewane jest przemieszczenie się opadów i burz nad województwo pomorskie i kujawsko-pomorskie. Lokalnie suma opadów burzowych może osiągnąć od 30 do 50 mm, a maksymalne porywy wiatru – około 80 km/h.

Ostrzeżenie dotyczy całego terenu województwa kujawsko-pomorskiego i obowiązuje dla wszystkich powiatów: aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, miasta Bydgoszcz, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, miasta Grudziądz, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, miasta Toruń, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego, miasta Włocławek oraz powiatu żnińskiego.

IMGW-IPB dodaje, że komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści