Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sypniewski: Ustawa metropolitalna to gol strzelony Toruniowi

Dodano: 20.10.2015 | 13:43
Marcin Sypniewski

Zdaniem Sypniewski jest to pierwszy od kilkunastu lat sukces bydgoskich parlamentarzystów.

Na zdjęciu: Marcin Sypniewski chce, aby utworzenie metropolii było początkiem walki o samodzielne województwo bydgoskie.

Fot. Sebastian Torzewski

Lider listy ugrupowania KORWiN, Marcin Sypniewski, zabrał głos w sprawie uchwalenia ustawy o metropoliach. Jego zdaniem jest to pierwszy od dawna sukces bydgoskich parlamentarzystów.

– Ja oceniam uchwalenie ustawy o metropoliach jako pierwszy gol strzelony Toruniowi przez polityków bydgoskich w ciągu ostatnich kilkunastu lat – ocenia Sypniewski, który uważa, że przyszła metropolia powinna być stworzona przez miasta ściśle związane z Bydgoszczą, a bez udziału Torunia.

Zdaniem Sypniewskiego w najbliższej kadencji parlamentarzyści z regionu powinni skupić się na uporządkowaniu aktów prawnych i rozbudowaniu sieci połączeń między centrum metropolii a mniejszymi miastami – Istniejąca sieć powinna być początkiem bydgoskiej kolei metropolitalnej, która przy okazji rozwiązywałaby problemy komunikacyjne Bydgoszczy, np. z połączeniami na Osową Górę albo Błonie.  Wykorzystanie węzła przesiadkowego na Błoniu jest przecież tańsze niż budowa połączenia tramwajowego do tej dzielnicy – mówi lider listy KORWiN-a.

Według polityka utworzenie metropolii powinno być początkiem walki o województwo bydgoskie – Kujawsko-Pomorskie to niechciane dziecko rządu Buzka i łączy nas tylko numer tablicy rejestracyjnej. Bydgoszcz powinna dominować, bo obecna sytuacja powoduje konflikt. Oczywiście, podział będzie możliwy dopiero zakończeniu absorpcji środków unijnych, ale już teraz można starać się o likwidację dwustołeczności albo umieszczenie najważniejszych instytucji w Bydgoszczy – zakończył Sypniewski.

Sebastian Torzewski