Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szajka oszustów rozbita. W Bydgoszczy wyłudzali pieniądze metodą „na policjanta”

Dodano: 02.02.2024 | 11:00

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych członków grupy wyłudzającej pieniądze, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące.

Fot. KWP Bydgoszcz

Z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu – mówią kryminalni o rozbitej szajce oszustów, która m.in. w Bydgoszczy wyłudzała od mieszkańców pieniądze metodą „na policjanta”. Jeden z zatrzymanych już został tymczasowo aresztowany.

Nad rozpracowaniem szajki pracowali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. – Dotarliśmy do mężczyzny, który przelał pieniądze oszustom, okazało się, że uwierzył w rzekomą akcję wymierzoną w nieuczciwych pracowników banku – mówią.


CZYTAJ WIĘCEJ: „Goniec z prokuratury” odebrał od seniorki biżuterię i pieniądze. Wpadł w ręce patrolu policyjnych wywiadowców


Oszuści zadziałali standardową metodą. Z pokrzywdzonym skontaktował się oszust, który podawał się za policjanta. – Pod legendą zagrożonych pieniędzy na koncie, namówił swoją ofiarę na wypłatę 50 tysięcy złotych i przelania ich na wskazany rachunek w banku – relacjonuje nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że choć pokrzywdzony zrobił to, o co prosili go oszuści, to transakcja nie doszła do skutku, bo pieniądze zostały zablokowane.

Szajka oszustów została zatrzymana niespełna dobę później w Szczecinie (bydgoskim kryminalnym w działaniach pomogli koledzy z komendy w woj. zachodniopomorskim). – W jednym z banków zatrzymali trzy osoby podczas próby wypłaty gotówki – dodaje Słomski i precyzuje, że w banku, oszuści mieli wypłacić przelane pieniądze. W sumie, w ręce funkcjonariuszy wpadły trzy osoby: 22-latek oraz 41- i 20-latka. – Zabezpieczyliśmy w sprawie szereg materiałów dowodowych, przeszukaliśmy także mieszkania zatrzymanych – relacjonują dalej bydgoscy kryminalni.

Cała trójka już ma postawiony zarzut usiłowania oszustwa, wiadomo także, że 22-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, ale policjanci nie ukrywają, że podejrzany może mieć więcej tego typu czynów na sumieniu. – Policjanci typują podejrzanego do co najmniej trzynastu oszustw dokonanych na terenie kraju – precyzuje Słomski i informuje, że w wyniku popełnionych przestępstw oszuści mogli wypłacić nawet ponad pół miliona złotych. – Dodatkowo podejrzani zrobili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu – informują kryminalni i zaznaczają, że możliwe jest zwiększenie liczby zarzutów, a cała sprawa ma charakter rozwojowy.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
4 miesięcy temu

Nie da się tego przeczytać, bo banery mają różne wysokości i tekst ciągle skacze. Zróbcie z tym coś proszę