Szalony mecz Zawiszy. Sześć goli w Szczecinie

Dodano: 04.06.2023 | 19:16

Na zdjęciu: Zawisza zremisował ze Świtem Skolwin.

Piłkarze Zawiszy w fantastycznych humorach schodzili na przerwę w wyjazdowym meczu ze Świtem Skolwin, prowadząc 3:0. Na koniec jednak nie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Trener Piotr Kołc ponownie dał szansę wielu młodym zawodnikom i to właśnie oni wpisywali się na listę strzelców. Już w 3 minucie zawiszan na prowadzenie wyprowadził Igor Sobieralski. W 13 minucie bramkę dołożył Alan Serwach, a przed przerwą prowadzenie podwyższył jeszcze Medard Dahms. Juniorzy spisywali się dobrze nie tylko w ofensywie – bramkarz Jarosław Tkaczyk obronił w 27 minucie strzał z rzutu karnego w wykonaniu Kacpra Wojdaka.

Przy prowadzeniu 3:0 do przerwy wydawało się, że w drugiej połowie nic zawiszanom nie grozi. Tym bardziej, że wynik utrzymywal się do 71 minuty. Wówczas pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Patryk Paczuk. Ten sam piłkarz w 84 minucie zdobył bramkę kontaktową z rzutu karnego, a 120 sekund później Wojdak zrehabilitował się za nieudaną jedenastkę i doprowadził do remisu.

Mimo podziału punktów Zawisza nadal zajmuje 5. miejsce w tabeli. Za tydzień niebiesko-czarni podejmą Unię Solec Kujawski (sobota, 17:00).

32. kolejka 3 ligi

Świt Skolwin – Zawisza Bydgoszcz 3:3

bramki: Patryk Paczuk 71′, 84′ k, Kacper Wojdak 86′ – Igor Sobieralski 3′, Alan Serwach 13′, Medard Dahms 39′

Zawisza: Tkaczyk – Jaskuła, Paliwoda, Gaczkowski, Szczytniewski – Graczyk (72′ Sacharuk), Dahms – Sobieralski (81′ Pachnik), Koziara (63′ Żelazo), Chachuła (72′ Wędzelewski) – Serwach.