Bydgoszcz
-14C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -12 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSzarpanina kontrolerów biletów z obywatelką USA. „Monitoring w autobusie nie działał”
kontrola biletów Bydgoszcz
03.12.2017 | 16:28

Szarpanina kontrolerów biletów z obywatelką USA. „Monitoring w autobusie nie działał”

- Poszukujemy świadków i nagrań dokonanych prywatnymi telefonami - apeluje poinsp. Monika Chlebicz, rzecznik komendy wojewódzkiej.

Na zdjęciu: Kontrolerzy złapali 21-latkę bez ważnego biletu. Później między nimi a pasażerką doszło do rękoczynów.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Bydgoska policja poszukuje świadków oraz nagrań czwartkowego zajścia z udziałem kontrolerów oraz 21-letniej obywatelki amerykańskiej, do którego doszło w autobusie linii nr 56. Analiza urządzenia rejestrującego znajdującego się w pojeździe wykazała, że podczas feralnego kursu monitoring nie działał, a co za tym idzie – przebieg zdarzenia nie został zapisany.

Przypomnijmy – 30 listopada po godzinie 9:00 w autobusie linii 56 jadącym w kierunku placu Kościeleckich pracownicy firmy Rewizor skontrolowali 21-letnią Kerrie, urodzoną w Belize obywatelkę USA. Okazało się, że kobieta nie posiada skasowanego biletu.


⇒ CZYTAJ WIĘCEJ » Kontrowersje wokół interwencji kontrolerów biletów. „Policja? Biją kobietę, jeden na niej siedzi”


Tyle fakty. Dalej górują już opinie. Partner kobiety oraz część świadków twierdzi, że kontrolerzy byli w stosunku do pasażerki agresywni (więcej o przebiegu zdarzenia w linku powyżej), dowodem czego ma być film opublikowany w piątek przez serwis Onet. Nie widać na nim samego początku zajścia, zarejestrowane zostały za to przepychanki między dwoma mężczyznami a 21-latką. Kulminacyjny jest moment, gdy jeden z kontrolerów przyciska kobietę do ziemi ciężarem swojego ciała. Padają krytyczne komentarze ze strony innych podróżnych. Kontrolerzy tłumaczą później policji, że to kobieta była agresywna, zadała jednemu z nich cios w krocze, podrapała także twarz.

Pracownicy Rewizora jeszcze w czwartek złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o uszkodzenie ciała (czego miała dopuścić się kobieta) oraz zniszczenia mienia (jeden z podróżnych miał włączyć się do przepychanki, rozrywając kurtkę jednego z kontrolerów). – Ostatecznie zdarzenie zakwalifikowano jako wykroczenie – mówi podinsp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego. Kerrie, pasażerka autobusu, do niedzielnego popołudnia nie przekazała policji oficjalnego zgłoszenia, choć – jak mówią śledczy – w rozmowie z policjantami przyznała, że to „rozważa”.

Funkcjonariusze wkrótce po zdarzeniu zabezpieczyli wspomniane, ponad dwuminutowe nagranie, do którego dotarł Onet. Kluczowy miał być jednak zapis z monitoringu zainstalowanego w autobusie. Tyle że z najnowszych ustaleń wynika, że tego dnia… nie działał. – Zabezpieczone urządzenie rejestrujące został zabezpieczone do badań. Specjaliści z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy stwierdzili jednak, że urządzenie w momencie zdarzenia nie pracowało i nie zarejestrowało jego przebiegu – potwierdza podinsp. Chlebicz.

Dlatego też policja poszukuje innych nagrań bądź świadków, którzy mogą zrelacjonować przebieg wydarzeń z czwartkowego przedpołudnia. Sprawę prowadzi komisariat na Błoniu (telefon kontaktowy 52 588-13-59).


Powiązane treści